Moda-Güzellik

Makyaj Hileleri ile Genç Görünmek

50'li yaşlar için makyaj hileleriMenapoz dönemine girdiğinde bir kadının vücudunda birçok hormonal değişiklik meydana gelir. Deri kırışıklıkları da dahil olmak üzere pek çok rahatsızlık menapoz döneminin bir sonucu olarak oluşur. Kırışıklıklar ve yaşlanma belirtileri 50 yaşın üstündeki kadınların en büyük iki endişe kaynağıdır. Saç pigmentlerimizin değişerek saçımızın beyazlaşması gibi derimizdeki melanin de değişime uğrar.

Kolay ve hızlı birkaç rötuşla yıllar önceki görünümünüze geri dönebilirsiniz. İşte 50 yaş üstü makyaj hileleri!

  • 20 yıl önce işe yarayan makyaj teknikleriyle başlamak yüzünüzün yaşlı görünmesine neden olacaktır. Sloganınız “Az aslında çok şeydir.” olmalıdır.
  • Makyaj rutinine başlamadan önce cildinizi ölü deri hücrelerinden arındırın. Daha önce hiç peeling yapmadıysanız başlamak için en iyi zaman. Pudra sadece bu işlemin uygulandığu bir ciltte işe yarayacaktır.
  • Nemli cilt ve dudaklar sizi daha genç gösterecektir. Bununla birlikte yaşınızın cildinizdeki etkilerini göz önünde bulundurarak cilt tipinize uygun bir nemlendirici seçmelisiniz. Cildiniz muhtemelen artık daha da kuruduğu için gençliğinizde işe yarayan bir nemlendirici ile artık aynı sonuçları alamayabilirsiniz. Nemlendirici sizi gergin veya tersine yağlı hissettiriyorsa yanlış ürünü kullanıyorsunuz demektir.
  • Yanaklarınıza allık sürün: rengi yumuşatılmış ve kolay yayılabilecek krem bazlı bir tane seçebilirsiniz. Gülümseyin ve yanak elmalarınıza allığı uygulayarak yayın. Allık yanaklarınız sanki kendiliğinden o renge sahipmiş gibi görünmeli ve yüzünüzün sıska görünmesine neden olmamalıdır.
  • Tüm krem ürünlerinizi uyguladıktan sonra bunları ipeksi görünümlü bir fondoten ile sabitleyin. Fondoteni, bir fırça yerine velur pudra pufu kullanarak yaymaya çalışın. Bu teknik makyajınızın bulaşmadan yerinde kalmasını sağlayacaktır.
  • Bir eyeliner yardımıyla gözlerinizi öne çıkarın. Eyelinerı gözünüzün dış köşesinin hafifçe yukarısına doğru çekmeye çalışın. Kırışıklar nedeniyle oluşan boşlukları doldurmak için ayrıca bir göz kalemi de kullanabilirsiniz. Göz kapaklarınızın altına asla eyeliner sürmeyin. Yapmanız gereken bir sonraki şey maskara kullanmaktır. Sadece üst kirpiklerinize ve bir kat olacak şekilde sürdüğünüzden emin olun. Ayrıca seyrekleşen ve rengi solan kaşlarınızı belirginleştirmek için doğal saç renginize yakın pudra, kalem veya jel kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz rengi yumuşak bir dokunuşla uygulamayı unutmayın. Göz kapaklarının ürpertici görünmesine neden olacak parlak göz farları konusunda da dikkatli olun. Ne çok gösterişsiz ne de çok parlak görünecek tonlamaları tercih edin. Sade tonlamalar göze, koyu olanlardan çok daha güzel gözükür.
  • Bir sonraki adım dudaklarınızı renklendirmek. Mutlaka bir dudak kalemi kullanmak istiyorsanız sade tonlarda olanlardan seçin ve dudak çizginizi aşmayacak şekilde yumuşak bir dokunuşla uygulayın. Dudaklar da aynı şekilde sade bir şekilde renklendirilmelidir. Soğuk havaya uygun giyinecekseniz gül rengi tonlarını, sıcaklar içinse mercan tonlarını tercih edebilirsiniz. Ruj dökülmelerini önlemek için dudak hattınıza yakın bölgede pudra ve fondoten kullanabilir veya dökülme önleyici ruj altı kullanabilirsiniz.
  • Makyajınızı harmanlayın. Bu işlem yüzünüzde inanılmaz değişikliklere yol açabilir.

Makyajınızın en mükemmel şekilde görünmesini sağlamak için nemlendirici bazlı ürünler kullanmaya ve parlak renk ve tonlamalardan uzak durmaya özen gösterin.

Çeviri : www.acemiyim.com

Araç çubuğuna atla
Yandex.Metrica