0

Sosyal medyanın en etkili araçlarından biri olan Instagram, her geçen gün yeni bir fenomen yaratıyor ve daha popüler bir mecra haline geliyor. Postları ve hikayeleri beğeni yağmuruna tutulan fenomenler takipçi sayılarına takipçi katıyor. Paylaşımları ile Instagram’dan para kazanan yüksek takipçili fenomenler reklamını yaptıkları ürünlerin tanıtım ücreti olarak hiç de azımsanmayacak paralara sahip oluyorlar. Bunun yolu gün içinde bir kaç post paylaşmaktan geçiyor. Yazımızda nasıl instagram fenomeni olunur sorusuna yanıt bulacaksınız.

Instagram’da Hangi Tür Sayfa Açmalıyım?

Kendi şahsi hesaplarıyla sosyal hayatından seyahat, eğlence, yemek gibi anlarını paylaşan fenomenler ilgi odağı oluyor. Ayrıca kedi, köpek, hayali karakter, bebek, moda ve yemek sayfaları gibi değişik ilgi alanlarına hitap eden yüksek takipçili sayfalar da mevcut. Sizin de yapmanız gereken bir alan seçip kolları sıvamak ve aşağıda dikkat çektiğimiz noktalara uymak.

1. Özgün ve Geliştirilmiş Bir Instagram Profiline Sahip Olmak

Dikkat çekici, kolay anlaşılır ve akılda kalıcı bir hesap ismine sahip olmalısınız. Bu ismin paylaşımlarınızla ilgili olmasına özen göstermelisiniz. Hesabınızın kendine özgü bir konsepti olmalı ve profil fotoğrafınız bu konseptle uyumlu olmalı.

2. Yaratıcı Paylaşımlarda Bulunmak

Instagramda filtre, efekt ve fotoğraf düzenleme programları çok önemlidir. Paylaşımdan önce fotoğraf ve videolarınızda farklı renk tonları, açılar, kombinasyonlar denemeli ve en iyilerini paylaşmalısınız. Paylaşımlarınızla ilgili yaratıcı, eğlenceli yazılar ve başlıklar kullanıcıların dikkatini çekecektir. Instagramın hikayeler özelliğini aktif olarak kullanmalısınız.

3. Trendleri Takip Etmek

Aynı kulvarda olduğunuzu düşündüğünüz diğer Instagram kullanıcılarının paylaşımlarını takip edin, kullandıkları hashtag yardımıyla nelerin trend olduğunu görebilir, doğru hashtagları paylaşımlarınızda kullanarak takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca trend hashtagleri gösteren uygulamaları da kullanabilirsiniz.

4. Takipçilerinizle İletişim Halinde Kalmak

Her gün kaç paylaşım yapmalısınız şeklinde matematiksel bir formül yok. Fakat takipçilerinizi paylaşımlarla sıkmayacak kadar düzenli içerik paylaşmanız gayet iyi olur. Yapılan bir araştırma konuşmaya başlar şekilde giriş yapılan yazılı gönderilerin dikkat çekici olduğunu ve daha çok geri dönüş alındığını ortaya koymuştur. Bu püf noktasını kullanabilirsiniz. Takipçilerinize soru sorabilir, anket başlatabilir ve ödüllü yarışmalar düzenleyebilirsiniz.

5. Özgün Olmak

Instagram’da sizi yukarılara taşıyacak olan bazı taktikleri sizinle paylaştık fakat en önemli olan şey kendiniz olmanız ve sizi yansıtan gönderileri insanlarla paylaşmanız. Çünkü her ne yaparsanız yapın kendiniz olmadıktan sonra profiliniz yapmacık görünecektir. Bu da takipçi kaybı anlamına gelir.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0
hayriye