0
Acun Ilıcalı’nın İlk Galibiyeti
Acun Ilıcalı’nın İlk Galibiyeti

Acun Ilıcalı’nın Aldığı Yeni Futbol Takımı

İngiltere’nin köklü takımlarından olan Hull City’yi, Türk Televizyon dünyasının liderlerinden Acun Ilıcalı aldı. Her zaman İngiltere’den büyük bir takım alma hayali kuran Ilıcalı, Hull City’yi alarak bu hayalini gerçekleştirmiş oldu.

2021 sonlarına doğru gündeme gelen ve 2022’in başlarında gerçekleşen bu olay için Acun Ilıcalı, Hull City’yi takımın mısırlı sahibi Assem Allam’dan 30 milyon sterlin karşılığında kendi şirketlerinin bünyesine katmış oldu.

Acun Ilıcalı’nın İlk Galibiyeti

Beklenen satışın tamamlanmasının ardından, EFL Championship’de boy gösteren Hull City, Acun Ilıcalı’nın satın alma işlemlerini tamamladığı ve tüm resmi prosedürlerin İngiltere futbol federasyonuna bildirerek tamamladığını açıklandı.

Acun Ilıcalı, resmi olarak artık Hull City takımının sahibi oldu. Geçtiğimiz hafta sonu takımın sahasındaki maçını izleyen Ilıcalı ilk resmi maçında Blackburn Rovers’ı 2-0 yenerek sahadan ayrıldı.

Acun Ilıcalı’nın Hull City’yi satın almasıyla beraber Allam ailesinin 11 yıldır süregelen tartışmalı ve sorunlu yönetimi son bulmuş oldu. Aktarılan bilgilere göre anlaşmanın tutarı 24 milyon Euro olarak aktarıldı.

Acun Ilıcalı’nın satın alması sonrası ülkemizde de Hull City’e olan sempati artmaya başladı ve kalan sezonda artarak devam etmesi bekleniyor. Acun Ilıcalı yaptığı açıklamada Hedefimiz Premier Lig” dedi.

Hull Cıty Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Acun Ilıcalı’nın İlk Galibiyeti

Hull City, 1904 yılında kurulmuş İngiltere’nin köklü ve eski takımlarındandır. Takımın renklerini turuncu ve mavi oluşturmaktadır. Kulüp iç saha maçlarını 25.450 bin kişilik seyircili kapasiteli KCOM Stadyumu’nda oynamaktadır.

Aramasında kaplan sembolü bulunmaktadır ve kulübün simgesidir. En son 2016/2017 sezonunda Premier Lig’de mücadele eden takım o sezonu 18. Sırada bitirerek ikinci lige düşmüştür.

Hull City, Şuan mücadele ettiği Championship’de 26. Hafta itibariyle 26 puanla 19. Sırada bulunmaktadır.

Hull City Nerenin Takımıdır?

Hull City AFC isminde de geçtiği gibi Yorkshire ve Humber bölgesinde yer alan Hull şehrinin takımıdır. Kingston upon Hull veya yaygın olarak kullanılan kısa adıyla Hull Şehridir.

İngiltere ülkesinin kuzeydoğu sahillerine ana iki nehir olan Trent Nehri ve Yorkshire Ouse Nehrinin yarattığı Humber Halicinin kuzey kıyısında ve bu haliçe katılan Hull Nehri’nin ağzında Kuzey Denizi’nden 40 km içeride konumlanmıştır. Londra’nın 248 km kuzeyinde yer alan bölgededir

Acun Ilıcalı’nın Hull City İçin Türkiye Hedefi

Acun Ilıcalı, yaptığı açıklamalarda bu takımı aldığı için oldukça heyecanlı gözüktü. Türkiye’de Hull City için hedefinin 10 milyon taraftar olduğunu söyleyen Ilıcalı takımının İngiltere’de yakın zamanda oldukça fazla ses getireceği ve inanılmaz transferler yaparak başarıyı kovalaması bekleniyor.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0