0

kemer-de-konaklama

Ailecek Ramazan Bayramımızı zorunlu da olsa Antalya-Kemer’de geçirdik. Zorunlu da olsa yazmamızın sebebi ise aslında hiç aklımızda yokken oğlumuzun ısrarı üzerine birden harekete geçip, son haftanın hengamesi ile başka lokasyonlara uçak bileti bulamayarak, sadece Antalya’ya bilet bulmamız bizi 3 günlük Kemer maceramıza doğru sürükledi.

Öncelikle Kemer beldesi hakkında ufak bir takım ansiklopedik bilgi:
– Antalya Merkeze uzaklık 43 Km, havaalanı uzaklığı 53 Km. (İlçe Merkezi).
– Kiriş, Tekirova, Çamyuva, Arslanbucak, Kuzdere, Beycik, Göynük, Beldibi, Çıralı tatil beldeleri Kemer ilçesine bağlı.
– Günde 3 sefer Antalya – Kemer arası karşılıklı deniz ulaşımı mevcut.
– 52 Km uzunluğunda kumsala sahip.
– Kumsalı mavi bayraklı.
– 320 yat kapasiteli marinası mevcut.

Bu ufak bilgilendirmeden sonra asıl can alıcı tüyolara gelelim.

Kemer’e Nasıl Gidilir?

Biz ulaşım olarak uçakla gitmeyi tercih ettik; fakat Kemer’e Türkiye’nin muhtelif illerinden direkt otobüs ulaşımı mevcut. İlçe garajı yenilenerek ilçe dışına taşınmış olsa da, ilçe içinde bilet alabileceğiniz yazıhaneler bulunmakta. İlçe Antalya-Fethiye yolu üzerinde bulunması nedeni ile, Antalya’dan bu istikamete giden otobüslerde kolayca yer bulabilirsiniz.
Otobüs garajı ilçe merkezine makul uzaklıkta. Şehir (Antalya) merkezindeki garajdan ise ilçeye yarım saatte bir minibüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Burada ufak bir tüyo vermek gerekirse, Kumluca-Finike tarafına giden araçların daha sık olması nedeni ile bu güzergahtaki minibüs hattını tercih etmeniz fazla bekleme yapmadan Kemer’e ulaşmanızı sağlayacaktır.

Siz de bizim gibi uçakla yolculuk etmeyi seven ve tercih edenlerdenseniz burada bir dipnot gerekiyor: Antalya havalimanının yaz tatili trafiği nedeniyle rötarlı iniş-kalkışlara ya da uçak içinde bir süre mahsur kalma konusunda psikolojinizi hazırlayın! Yanınızda mutlaka, sinirleriniz harap olmadan vakit geçirmenize yardımcı olacak kitap, dergi, bulmaca, oyun gibi eğlenceli bir donanımınız olsun.

Kemer’de Tatilin Fiyatları

Kemer özellikle Rusya ve komşusu ülkelerden yoğun olarak turist çeken bir tatil beldesi. Bu nedenle fiyatlar Dolar veya Euro üzerinden ve dolayısıyla pahalı bir tatil sizi beklemekte. Ortalama olarak tüm fiyatlar normal fiyatların 2 katı. Mesela 50 kuruşa aldığınız bir küçük suyu, marketler haricinde, en iyi ihtimalle 1.00 TL’ den ucuza bulamayacağınızı bilerek hareket edin. Hatta bazı marketler kasada sürekli kur güncellemesi yapmamak adına kuru 2.50 TL olarak sabitlemişler.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0