0

Bebeğinizle tatile çıkmak keyifli olduğu kadar endişe verici de olabilir. ”Yanıma ne alsam, eksik bir şey kaldı mı, neyi unuttum, neyi almam gerekli değil” gibi sorular sizi yormasın. Sizin için hazırladığımız bebek seyahat çantasında neler olmalı listesi çok işinize yarayacak.

Bebek Kıyafetleri

Seyahatinizin süresini ve bebeğinizin üstünü hangi sıklıkta değiştirmek durumunda kalacağınızı hesaplayarak yanınıza yeterli sayıda giyecek almalısınız. Yedek kıyafet almayı ve havanın değişimine karşı uzun kollu ve daha kalın giysileri de unutmayın. Deniz ve güneş için bebeğinizin başından uçmayacak bir şapka tercih etmelisiniz. Plajda kullanacağınız şapka hem yüzünü, hem ensesini koruyacak modelde olmalıdır.

Bebek Medikal Ürünleri

Bebeğinizin doktorunun verdiği ağrı kesici ve ateş düşürücü bir şurubu yanınıza alabilirsiniz. Burun yıkama solüsyonu ve temizleme aleti gerekebilir. Küçük bir ateş ölçer her zaman işinize yarayacaktır. Küçük kazalara karşı yara bandını yanınızda bulundurmalısınız.

Bebek Bakım Ürünleri

Çantanızda mutlaka ıslak mendil bulundurmalısınız. Bebeğinize mama hazırlamanız gerekirse yanınıza sıcak su için küçük bir termos alın. Emziriyorsanız emzirme örtüsünü unutmamalısınız. Her ortamda size hijyenik bir alan sağlamaya yarayan alt değiştirme minderleri çok işinize yarayacaktır. Kumaş mama önlüğü yerine silikon olanlardan tercih edebilirsiniz. Leke tutmaması için büyük kolaylık sağlayacaktır. Bavulunuzda yer kaplamayan ve çok kullanışlı müslin örtülerden yanınıza alabilirsiniz. Uyurken üzerini örtebilir, terlememesi için koltuğuna serebilirsiniz. Her yerde bebek şampuanı bulmanız zor olduğundan bebeğinizin şampuanından küçük bir şişeye koyarak yanınıza alabilirsiniz. Deniz tatili için havanın çok sıcak olduğu zamanlarda bebeğinizin pişik olma ihtimali yüksek olduğundan pişik kremi bulundurmalısınız. Bebeğinizin güneşten korunması için koruyucu içermeyen, koruma faktörü yüksek ve mineral bazlı bir güneş koruyucu onu güneşin tehlikeli etkilerinden koruyacaktır.

Yolculukta Bebek Beslenmesi

Bebeğiniz küçükse muhakkak bir biberon bulundurun. Sağdığınız sütü bu biberona koyarak bebeğinize verebilirsiniz. Bebeğiniz ek gıdaya geçtiyse seyahat süresini hesaplayarak yanınıza yeterli miktarda mama alabilirsiniz. Otelde konaklayacaksanız bebek dostu bir oteli tercih edebilirsiniz. Bir kutu içinde parmak gıda, meyve gibi atıştırmalıklar alabilirsiniz.

Bebek Oyuncakları

Bebeğinizin en sevdiği oyuncaklarını ve varsa uyku arkadaşını yanınıza almanız ona kendini güvende hissettirecektir. Deniz tatili için kolluk ya da boyun simidi güvende yüzmesini sağlayacaktır. Kürek, kum kovası seti plajda ya da havuzda mutlu saatler geçirmesini sağlayacaktır.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0
hayriye