Bebekler İçin En İyi 8 Pişik Kremi


1
4 paylaşım, 1 point

Minicik gözleri ile sizi izleyen bebeğinizin narin teninde oluşan pişik nedeniyle zor zamanlar geçiren annelerden biri de siz misiniz? Bebeğinizin teni ister hassas olsun ister normal bir cilt yapısına sahip olsun bebeklik dönemi sorunlarından olan pişik sizin de başınıza gelmiş olabilir. Değiştirilen bebek bezi, tüketilen ek gıdalar, çeşitli hastalıklar ve uzun süre havasız kalmak gibi yüzlerce nedene bağlı olarak gelişen bebeklerde pişik sorununun ortadan kaldırılmasında en etkili yöntem olan pişik kremleri bebeğinizin cildini rahatlattığı gibi sizin de içinize su serpecek.

  1. Hametan

Hem merhemi hem de kremi bulunan Hametan, bebeklerde kullanılabilecek en kaliteli pişik kremlerinden biridir. Günlük düzenli kullanımda bebek teninde oluşan kızarıklıkları, kabarcık ve yaraları kurutarak bebeğinizi rahatlatacaktır. Cilt yanıklarında da kullanabileceğiniz bu kremi aynı zamanda bebeğinizin sıcaktan pişen diğer vücut bölgelerine de kullanabilirsiniz.

  1. Travazol

Oldukça etkili kremlerden biri olan Travazol, yara haline gelmiş ve kanamaya başlamış ileri derece pişik sorunlarında tercih edilebilen kremlerdendir. Uzun süre kullanılması halinde bebek cildine zarar verebilen bu kremi doktor tavsiyesinde ve doktorun önerdiği süreler zarfında kullanmak sağlık açısından önemlidir.

  1. Trosyd

Bebekler için pişik kremi seçenekleri içerisinde en kısa sürede sonuç veren kremlerden biri olan Trosyd, bebeğinizin üreme organlarında oluşan pişik, mantar gibi sorunlarda kullanabileceğiniz bir kremdir. Oldukça etkili ve yoğun bir krem olan Trosyd kullanılmadan önce doktora danışılmalıdır ve dozu belirlenmelidir. Bebek bezi değiştirdiğiniz için oluşan pişiklerde tercih edebilirsiniz.

  1. Sudocrem

Bebeklerin idrarında ve ya dışkısında yoğun miktarda asidik maddenin bulunmasına bağlı olarak oluşan kemlerden olan Sudocrem, pişik kremleri içerisinde en etkili olanlarından biridir. Bebek cildine uygulandıktan sonra dışarıdan gelebilecek sıvı ve ya katı maddelere karşı bir bariyer görevi üstlenen bu krem sayesinde bebeğinizin cildi korunacak ve idrar-dışkı nedeniyle oluşan pişikler önlenecektir.

  1. Mustela

Tamamen doğal olmasa da %98 oranında doğal maddelerden üretilmesi ve dermatolojik pek çok testten geçmesi ile adını duyuran kremlerden olan Mustela, gün içerisine güvenle sürebileceğiniz bir pişik kremi olmaktadır. Bebeklerin cildini doğal bileşenlerle koruyan bu krem bebeğiniz yeni doğmuşsa ve pişik sorunu varsa kesinlikle tercih etmeniz gerekenlerden biri olacaktır. Bebeklerde pişik kremi tavsiyeleri arasında en sık duyulan seçenek olan Mustela kolaylıkla etrafa dağılmayan ve bebeğinizin bebeğine geçmeyen yapısı ile kısa sürede pişiği geçirecektir.

  1. Desitin

Bebeğinizin idrarı ya da dışkısı nedeniyle oluşan pişiklerde tercih edebileceğiniz Desitin, aynen Mustela gibi bebek cildi ile bebek bezi arasında bir bariyer görevi görüyor. Bu sayede bebeğinizin dışkısı ve idrarı cildine zarar veremiyor. Paraben ve parfüm içermeyen yapısı ile tercih edebileceğiniz bebek pişik kremi, kuruyan ve pul pul hale gelen pişiklerde de oldukça etkili bir ürün.

  1. Popolin

Geçmişi oldukça eski bir pişik kremi olan Popolin, içerisinde bulunan yumuşatıcı ve rahatlatıcı bileşenler sayesinde bebeğinizin cildini koruma altına alıyor ve pişikten dolayı acı çeken bölgelerin ağrısını dindiriyor. Bebeklerin pişik nedeniyle uzun süren yanmalarını ve acılarını alan bu kremi her alt değiştirmeden sonra uygulama halinde pişik kısa sürede yok oluyor.

  1. Sebamed Pişik Kremi

Pişiklerde etkili kremlerden biri olan Sebamed, dermatolojik olarak test edilen kremlerden biridir. Bebeklerin cildini rahatlatan etkisi ve pantenol içeriği ile pişikleri kısa sürede yok edebilme özelliğine sahiptir. Pamuk ve su ile temizlenmiş olan bebek cildine düzenli olarak ince bir tabaka halinde uygulandığında etkisini gösterecektir.


Arkadaşlarınla paylaşmaya ne dersin?

1
4 paylaşım, 1 point

Ne Hissettin?

Şaşırmış Şaşırmış
0
Şaşırmış
Dumur Oldum Dumur Oldum
0
Dumur Oldum
İğrenme İğrenme
0
İğrenme
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Yandex.Metrica
Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir çıkarımda bulmayı amaçlayan sorular
Trivia testi
Bilgi ölçmeyi amaçlayan ve doğru/yanlış gibi cevapları olan sorular
Anket
Karar vermek veya insanların görüşlerini almak için oylama
Hikaye
Görsel, video gibi öğelerle zenginleştirilen metin
Liste
Klasik internet listeleri
Geri Sayım
Klasik internet geri sayımları
Açık Liste
En iyi paylaşımın belirlenebilmesi için kendi paylaşımını oluştur
Sıralama Listesi
En iyi liste öğesini belirlemek için oylama
Meme
Özel "meme"ler oluşturmak için kendi görsellerini yükle
Video
Youtube, Vimeo veya Vine
Ses
Soundcloud veya Mixcloud
Görsel
Resim veya GIF
Gif
GIF formatı