0

Eski sevgiliniz ve birlikte geçirdiğiniz güzel günleri düşünmekten ne denli çabuk vazgeçerseniz, ayrılığı da aynı ölçüde çabuk üstesinden gelebilir ve yeni bir hayata başlayabilirsiniz. Bunu yapmanızı sağlayacak 10 adımlı sürece hazır mısınız?

1. Onu düşünmekten vazgeçin. O iş bitti.

Sürekli olarak eski sevgilinizi düşündüğünüz takdirde, ayrılığınızın üstesinden gelmeniz de imkansız bir hale dönüşür. İlişkinizin artık bittiğini ve artık yalnız olduğunu mümkün olan en kısa zamanda tam anlamıyla kabullenin.

  • Birlikte yaptığınız şeylerden uzak durun.
  • Birlikte gittiğiniz yerlerden uzak durun.
  • Kendinizle mutlu olmayı öğrenin ve özgürlüğünüzün tadını çıkarın.

2. Geçecek; sonuçta bu da yalnızca bir dönem

Muhtemelen en zoru yeniden yalnızlığa alışmak. Sanki bir parçanız alınmış gibi hissetmeniz normal. Birdenbire hayatınızdaki o kişi çıkıp gidiyor ve kendinizi yeni, karmaşık ve tuhaf bir durumda buluyorsunuz. Kimsenin yanınızda durmasını istemiyorsunuz ve etrafınız arkadaşlarınızla çevrili olduğu zamanlarda bile kendinizi yalnız hissediyorsunuz. Bu belirtiler alkol ya da uyuşturucu bağımlılığından kurtulmaya çalışan kişilerin yaşadıklarıyla benzerlikler taşımaktadır. Ancak bu dönemin geçeceğini ve yeniden insanlarla bir araya geleceğinizi unutmayın. Çok yakında yeniden hayatınızı yaşamaya ve yeni bir gelecek kurmaya başlayacaksınız.

3. Kendinize acımayın

Doğru, birdenbire size ilgi gösteren o kişi ortadan kayboldu ve kendi başınıza kaldınız. Hayatınızın en büyük travmalarından birini yaşayacağınızdan eminsiniz. Ancak unutmayın ki, kendinize acıyarak yalnızca bu zorlu dönemin daha da uzamasına neden olacaksınız. Bu nedenden geleceğe yönelik yeni bir adım atmanız da zorlaşacak. Nasıl incindiğinizi düşünmek yalnızca çektiğiniz acının şiddetini arttırır.

4. Neden ilişkinizden geriye kalan her şeyi çöpe atasınız ki?

İlişkiniz ne şekilde sona ermiş olursa olsun, fotoğraflarınızı ya da diğer hatıraları atmayın. Çünkü ileride bunu yaptığınız için pişman olabilirsiniz. Gelecekte bir gün bu hatıralar sizin için bugün olduğundan çok daha değerli olabilir.

5. Ağlayın, bir şeyleri kırın, kendinizi kaybedin!

Hislerimizi tam olarak tanımlayabildiğimiz takdirde, bizi acıtan şeyleri daha iyi saptayabilir ve bunların üstesinden daha kolay gelebiliriz. Bu yüzden ağlamaktan, öfke dolu çığlıklar atmaktan sakınmayın. Acınızı gömmeye çalıştığınız takdirde her şey daha zorlaşabilir. Hislerinizi arkadaşlarınızdan, ailenizden ve diğer sevdiklerinizden saklamayın.

6. Parti zamanı!

Belki evde kalıp yas tutmak istiyorsunuz ama her şeyi bir kenara bırakıp biraz partilemek de iyi bir fikir olabilir. Sevdiklerinizle birlikteyken zaman daha kolay geçer ve eski sevgilinizi düşünüp acı çekmek yerine biraz eğlenebilirsiniz. Ancak sosyalleşmek illa alkole dalmak anlamına gelmiyor. Çünkü bulunduğunuz durumda aşırı alkol yalnızca problem demektir.

7. Özgürlük, bağımsızlık ve daha fazla boş zaman

Artık boş zamanlarınızı ikinci bir kişiye göre düzenlemek ya da her şeyi iki kişi için düşünmenize gerek kalmadı. Yalnızca anı yaşamanın ve canınız ne istiyorsa onu yapmanın nasıl da keyifli bir şey olduğunu hatırlıyor musunuz?

8. Ondan uzak durun

Ayrılığın ilk dalgasını atlattıktan sonra eski sevgilinizle yeniden temas kurma fikrinin cazibesine kapılabilirsiniz. Ancak onu tam anlamıyla atlatmadıkça bu çok yanlış bir fikir olacaktır. Duygularınızın halen canlanma tehlikesine karşı kendinizi korumalı ve neden ayrıldığınızı asla unutmamalısınız. Anlık olarak sizi rahatlatacak olan bu temas, her şeyin başına dönmenize neden olabilir.

9. Yeniden kendine güvenen, çekici bir kadın olmanın zamanı!

Kendinize saygı duyun, vücudunuzun, ruhunuzun ve karakterinizin değerini bilin, iyi özelliklerinizi daha da öne çıkarın ve kendinize güveninizi koruyun. Özellikle de kendinizi en kötü hissettiğiniz zamanlarda. Kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaksa, yaşam tarzınızı ya da görünümüzü değiştirin.Saklı arzularınızı keşfedin, yeni hobiler edinin, sizi olumsuz düşüncelerden uzaklaştıracak yeni bir şeyler deneyin.

10. Zaman her şeyin ilacı

Zamanın her şeyin ilacı olduğunu unutmayın. Bu yüzden bırakın zaman aksın. Yalnız kalmamak ve acı dolu düşüncelerden kurtulmak için hemen yeni bir ilişkiye girmekten kaçının; kendinize zaman verin. Mutsuz bir ilişki sürmektense yalnız olmanın daha iyi olduğunu unutmayın. Sakinleşmek, kendinizi toparlamak, geçmişin yüklerini atmak ve geleceğinizi düşünmek için zamana ihtiyacınız olacak. Ancak bu dönemin ardından yeni bir ilişkiye hazır olabilirsiniz.
ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0