0

Gardırobunuzda olması gereken ayakkabılarKatil topuklulardan rahat düz tabanlı olanlara ve bu aralıktaki tüm ayakkabılara kadar, bir kadının gardırobunda mutlaka bulunması gereken değişik modellerde ayakkabılar vardır. Bunlar kendilerine has stillerinin yanı sıra çok amaçlı ve belli bir zamanı olmayan ayakkabılardır. İşte size gardırobunuzda olması gereken ayakkabıların listesi ve bunları nerelerde giyebileceğinize dair bir rehber:

Flip floplar (parmak arası plaj terlikleri)

Plajda, yaz aylarında ve dışarı çıkarken çok kullanışlı olan flip floplar listemizin ilk sırasında yer alıyor. Bir tatil için olmazsa olmazlardandır ve hatta terlikle birlikte ne giyeeğinize bağlı olarak bir akşam için bile kullanabilirsiniz. Ayrıca klasik terliklere de güzel bir alternatiftir.

Süslemeli düz taban sandaletler

Bir çift topuksuz sade taşlı sandalet yaz aylarında ve tatilde sizi bütün gün idare edebilir. Hem günlük kıyafetinizle hem de şık giyiminizle ve ne giyeceğinize karar veremediğinizde zamanlarda can kurtaran olarak kullanabileceğiniz bir ayakkabı türü olarak da görebilirsiniz. Daha fazla giysi alternatifine uyum sağlaması açısından gümüş veya gümüş gibi metalik bir çift seçebilirsiniz.

Babetler

İster ayağınıza giymek ister çantanızda bulundurmak açısından kullanımı çok rahat ve pratiktir. Eğer bir çift babet ayakkabınız yoksa neler kaçırdığınızın farkında değilsiniz demektir. Pantalonunuzla, eteğinizle veya elbisenizle giyin; babetler en çok giyilen ayakkabı türüdür. Bu ayakkabılardan gardırobunuzda birkaç tane bulundurmanız fena olmaz. Siyah veya kahverengi renkli babetleri işyerinizde; taşlı ve daha süslü olanları ise abiyelerinizle giyebilirsiniz.

Siyah abiye ayakkabı

Her kadının gardırobunda mutlaka bir çift siyah abiye ayakkabı bulunmalıdır. Every woman needs a pair of simple back court shoes in her wardrobe, you’ll be amazed at the wear you’ll get out of them. Burnu açık veya kapalı topuksuz bir çift; ofiste, özel davetlerde, gece dışarı çıkarken veya gündelik bir şıklık için en uygunu olacaktır. Siyah abiye ayakkabılar hemen hemen herşeyle uyum sağlar. Ancak açık veya mat tonlu kıyafetlerle giymemeye özen gösterin.

Ten rengi abiye ayakkabı

Ten rengi yeni siyah olmaya aday bir ayakkabı rengidir. Ten renginin, siyaha nazaran daha fazla uyum sağlaması ve ten rengi ayakkabıların bacakları uzun gösterme etkisi nedeniyle bu duruma şaşırmak gerekir. Ten rengi; fildişi, bej ve şeftali tonlarındaki cilt renkleri de dahil olmak üzere tüm renklere uyum gösteren bir palettir ve pastel, canlı veya koyu herhangi bir renkte kıyafet ile uyumlu olabilir. Kendinize bir çift açık burunlu ten rengi bir ayakkabı alın. En sık giydiğiniz ayakkabılarınızdan biri olacağına emin olabilirsiniz.

Kahverengi botlar

Kahverengi, alçak topuklu uzun bir botunuz yoksa hemen bir tane edinin. İster jean pantolonla, ister taytla, isterseniz şortla giyin; kahverengi bot gardırobunuzda mutlaka olması gereken bir ayakkabı türüdür.

Sheepskin botlar (kar botları)

İster tembellik günleri için ister dondurucu soğuklarda ayağınızı ısıtmak için olsun bir çift kar botu her kadının gerekli ayakkabılar listesinde yer alan türde ayakkabılardır. Sevseniz de sevmeseniz de jean pantolonunuz veya taytınızla giydiğiniz zaman bu ayakkabıları icat edenlere minnettar olacaksınız. Eğer satın aldığınız bot gerçek koyun derisinden imal edilmişse  bu ayakkabıları da yazın da giyebilirsiniz. Kısa şortunuzla veya yazlık elbisenizle gerçekten de çok hoş duracaktır.

Yağmur botları

Sel gibi bir yağmurda ayaklarınız sırılsıklam olsun istemiyorsanız gardırobunuzda mutlaka bir yağmur botu da bulundurmalısınız. Eğer bu botların zevksiz olduklarını sanıyorsanız son dönemlerde dizayn edilmiş neşeli ve parlak tasarımları bir gözden geçirmelisiniz. Kıyafetlerinizin çoğuna uyabilecek modelde bir çift satın alabilirsiniz. Yine de biraz eğlenceli olmasında hiçbir sakınca yok. Eğer pantolonunuzu botun içine sokmayı tercih edecekseniz bu durumda geniş ve ayarlanabilir boyunlu olanlardan birini seçebilirsiniz.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0