0

Caps, bir fotoğraf veya görselde alt kısma yerleştirilen kırmızı çerçeve içine içerik yazılmasıyla oluşturulur. Sosyal medyada oldukça popüler olan bu içerik türü düşündürme ve güldürme amacıyla yapılır. Bazen hazırlayanın ruh halini anlatan capsler, bazen de komik durumları yansıtmak için kullanılır.

Caps Yapma

Öncelikle zihninizde paylaşım yapacağınız görseli oluşturmanız gerekiyor. Günlük hayattan bir fotoğraf olabileceği gibi ünlü bir film sahnesi, ünlü bir tablo, televizyondan yakalanan bir kare capsinizin görseli olabilir. Tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Görseli bulduktan sonra yapmanız gereken mizah gücünüzü kullanarak ilgi çekici bir yazı bulmak. Kafanızda yazı ve görsel uyumunu da bitirdikten sonra bu tasarımınızı paylaşılır hale getirebilirsiniz.

Caps Nasıl Yapılır?

Capsleri hazırlamak oldukça kolay. Bu içerik türünün bu kadar popüler olmasının en büyük sebebi kolay yapılması ve kolay anlaşılması. Cep telefonu, tablet ya da bilgisayarda caps nasıl yapılır adım adım açıklayalım. Capste paylaşacak görseli ve yazacağınız içerik de hazırsa, caps yapma yöntemleri için yazımızı okuyabilirsiniz.

Bilgisayarda Caps Nasıl Yapılır ?

Bilgisayarda caps yapmak için resim düzenleme programına ihtiyacınız var. Resim düzenleme programı dememiz aklınızı karıştırmasın. Her bilgisayarda olan Paint programı bu iş için yeterli.
1. Paint’i açın.
2. Paint’te sol üstte bulunan menüde Aç butonuna tıklayıp capste kullanacağınız görseli seçin.
3. Resim açıldıktan sonra şekillerden dikdörtgen şekli seçin.
4. Görselin altında dikdörtgen şekli oluşturun.
5. Şekillerin hemen yanındaki doldur butonuna tıklayın ve düz renk seçimi yapın.
6. 1. Renk ve 2. Renk olarak kırmızıyı seçin.
7. Yazı yazacağınız çerçevenin içine gelip Araçlar’dan A butonuna tıklayın.
8. Fare imleci ile yazı yazılacak bölümde dilediğiniz metni renklerden seçeceğiniz beyaz renkte yazabilirsiniz.

Kırmızı Şeritli Caps Nasıl Yapılır?

Paint programı dışında programlar kullanarak da caps hazırlayabilirsiniz. Tasarım uygulamalarının en ünlülerinden olan Photoshop ile daha profesyonel capsler yapılabilir. Bazı görsellerde uygulanacak Photoshop işlemleri ile daha komik sonuçlar ortaya konabilir. PhotoScape programı birden çok resim kullanarak caps, Easy Gif Animator programı ise hareketli caps yapmak için tercih edilebilir.

Cep Telefonlarında Caps Nasıl Yapılır ?

Akıllı telefonlarda caps yapmak için özel uygulamalar bulunmaktadır. Uygulama marketinde arama yaptıktan sonra telefonunuza indireceğiniz aplikasyonlarla kolayca caps içeriği hazırlayabilirsiniz. Caps yapmak için kullanabileceğiniz uygulamalar:

Android İşletim Sistemi Kullanan Cihazlar İçin Caps Hazırlama Uygulamaları

Caps Oluştur
Caps Yapıcı
Caps Yap
Caps Yapma
Easy Caps

iOS İşletim Sistemini Kullanan Cihazlar İçin Caps Hazırlama Uygulamaları

Capstagram
Caps Yapıcı
Caps Ver


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0
hayriye