0

Göğüslerinizin sarkmasını nasıl engellersiniz?

Sizin de muhtemelen farkında olduğunuz gibi, yaşlandıkça yer çekimine karşı direncimiz azalır. Bunun sonuçları da vücudumuzun bazı bölgelerinde çok daha belirgin olur. Mesela göğüslerde. Bebek emzirme gibi yıpratıcı süreçleri de bu duruma katacak olursanız, göğüslerin sarkmasını engellemek çok daha zorlaşır.
Bunun bir diğer nedeni de, erken yaşlardan itibaren yüzümüzle çok faz la ilgilendiğimiz halde, boyun ve göğüslerimize daha az ilgi göstermemizdir

Öncelikle şunu kesinleyelim, estetik ameliyat en son tercihiniz olmalı. Bu nedenle size göğüslerinizi dik tutmanın doğal yollarını göstereceğiz. Hamileliğin (ya da 35 yaşın) ardından, göğüslerle ilgilenmek çok daha fazla önem kazanır. Özellikle de bunu uzun zamandır ihmal etmişseniz.

Kollajen maskesi: 10 günde bir, boyun ve göğüs bölgesine kollajen maskesi uygulayın. Maskeyi 15 dakika uyguladıktan sonra, ılık suyla durulayın. Kollajen maskesi cildinizi tazeleyerek, nem ve esnekliğin korunmasını sağlar.

Doğru sütyen: Küçük göğüsler için en iyi tercih, hafif dokulu (ipek ya da pamuk) sütyenlerdir.

Sütyen seçerken, üç temel kuralı izleyin:

  • Öncelikle tam göğsünüzün ebatlarında sütyen seçmelisiniz.
  • Askılar göğüslerinize destek sağlayacak ölçüde geniş olmalıdır.
  • Askılar çok sıkı olmamalıdır.

Sütyen seçerken önemli olan farklı boyutları ve modelleri denemektir. Üreticiler bütünüyle farklı kriterlere göre sütyenler ürettiğinden, size en uygun modelleri bulmak için denemekten çekinmeyin.

Masaj: Günde bir kere kremle göğüslerinize masaj yapmaya zaman ayırın. Nazik bir masaj cilt altı dokulardaki mikrodolaşımı hızlandıracaktır.
Duş: Duşta sıcak ve soğuk su arasında hızlı geçişlerle göğüslerinize masaj yapmayı da tercih edebilirsiniz. Suyun soğukluğu sizi rahatsız etmeyecek düzeyde olmalıdır.

Egzersiz: Her gün 10 dakikanızı göğüs bölgesinde spesifik egzersizlere ayırın. Göğüsler için en yararlı egzersizler:

  • Kollarınızı omuz seviyesinde kaldırın,
  • Dirseklerinizi kırın,
  • Ve avuçlarınızı birleştirerek bastırın.

Bu spesifik egzersizlerin yanında yüzme ve spor aerobiğini de öneririz.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0