0

Nevresim seçimiÇocuklar için nevresim seçimi yetişkinler için olduğu kadar çocuklar için de çok büyük önem taşır. Çocuğunuz için yatak takımı, nevresim seti vs. seçerken ürünün kalitesinden asla ödün vermemelisiniz. Bugün piyasada bulabileceğiniz binlerce çeşit arasından en doğrusunu seçmek de zorlu bir iş.

Kalitesinden emin olduktan sonra dikkat etmeniz gereken başka bir nokta ise stil ve tasarımı. Çocuğunuzun uykuya karşı yaklaşımını daha eğlenceli hale getirmek için uyku seti ve nevresim takımı seçiminde daha yaratıcı olmaya çalışabilirsiniz.

Pek çok çeşit yüzünden doğru ürünü seçmek kafa karıştırıcı olabilir. Sadece seçeceğiniz materyale biraz daha dikkat etmeniz gerekir. Uyku setinde arayacağınız ilk özellik rahatlık olabilir.

Doğru malzeme ve konfor seçiminin ardından yaratıcı tasarımları olan uyku setlerini incelemeye başlayabilirsiniz. Bu doğrultuda çizgi film, masal, süperkahramanlar veya hayvan temalı olmak üzere pek çok seçenekle karşılaşacaksınız. Özellikle son zamanlarda trend olan çizgi film karakterleri hem yatak odası hem de uyku seti tasarımlarında oldukça popüler bir şekilde göze çarpmaktadır. Bunlar arasında, çocuğunuzun yaşına ve cinsiyetine göre değişse de, erkek çocuklar için Ben 10, Bakugan, Caillou; kız çocuklar içinse Winx, Barbie gibi popüler çizgi film karakter ve temaları bulunmaktadır. Dilerseniz önceliğinizi çocuğunuzun odasına uyum sağlayacak bir tasarımdan yana kullanabilirsiniz tabii.

Çocuğunuz için uyku seti alırken çok sabırlı olmalısınız. Gözünüze kestirdiğiniz bir mağazaya girip alelacele birini seçip kestirip atmaya çalışmayın. Beğendiğiniz ürünlerin kalitesini, temasını ve renk seçeneklerini kıyaslayarak son kararınızı verin. Çocuklar mat renklerden hoşlanmayacağı için ilk aşamada soluk renkte olanları eleyerek seçiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Herşeyden önemlisi çocuğunuzun neden hoşlandığını bilmek nihai kararınızı vermede büyük ölçüde belirleyici olmalıdır. Böylece üzerinde zevkle uyuyacağı bir uyku seti almanız mümkün olabilir.

Eğer sadece mevcut uyku seti için nevresim takımı alacaksınız, ölçülerin uyup uymayacağını kontrol etmeniz yararınıza olacaktır.

 


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0