0
Zamane çocukları cep telefonlarını çoğu yetişkinden daha iyi kullanıyor. Onların teknolojiye olan bu ilgisini eğitici ve öğretici bir amaca yöneltmek mümkün. Cep telefonu ya da tabletlere yüklenecek eğlenceli uygulamalar sayesinde çocuklar öğrenirken hayal güçlerini geliştirip, problem çözme, akıl yürütme gibi yeteneklerini arttırabilirler.

Lalala

Okul öncesi eğitim uygulaması olan Lalala, Kemal Sunal’ın kızı Ezo Sunal’ın danışmanlığında geliştirilmiş. Uygulamaya her ay yeni içerikler ekleniyor. Okul öncesi çocuklara şarkılar, oyunlar ve el becerileri öğreten uygulama müzik ve şarkılarla eğlendirirken öğretiyor.

Sago Mini: Bebekler için kostümler

Okul öncesi çocuklara hitap eden bu ücretsiz uygulamada, çocuklar karakterleri giydirirken renkleri öğrenip, hayal güçlerini kullanmanın yollarını keşfediyor.

Çocuklar için 384 yapboz

30’dan farklı dile sahip uygulama hayvanlar, eşyalar, renkler, kelimeler gibi başlıklarla sunuluyor. Çocukların mantık becerilerini , yaratıcılığını geliştiren uygulama objelerin isimlerinin yazılışı ve okunuşunu da öğretiyor.

Youtube Kids

Youtube’un bu alt uygulamasında onlarca farklı dil seçeneğiyle oldukça geniş bir içerik çocukları bekliyor. Çocuklar için zararlı olabilecek içerikleri filtreleyen uygulamada çizgi filmleri, belgeseller, videolar gibi kategoriler mevcut.

Google Arts & Culture

1200’den fazla müze ve galeriyi sanal ortamda gezme imkanı sunan uygulamada kişisel sanat listesi oluşturulabiliyor. Programın geliştiricisi Google.

Bandimal

Apple Tasarım ödüllü bir uygulama. Çocukları eğlendirerek beste yapmasını sağlıyor. Uygulama çocukların daha kolay öğrenmesi için hayvan karakterleri kullanıyor. Bu sayede çocukların hem müzik bilgisi gelişiyor, hem de çocuklar eğlenerek keşfetmenin gücüne varıyor.

King of Maths: Maths Learner

Çocuğunuz matematiği sevmiyor mu? Bu popüler matematik uygulaması ile çocuğunuzun matematik işlemlerinde başarısının arttığını göreceksiniz. Uygulama sorulara doğru cevap verildikçe zorluk derecesini kademe kademe yükseltiyor.

Dr. Panda Town

3-5 yaş grubunun çok seveceği bu uygulama aslında bir seri. Yaklaşık 20 aplikasyondan oluşan Dr. Panda serisi çocukların görevlerini onlara eğlenceli oyunlar eşliğinde öğretiyor. Uygulamanın öğrettiği konular arasında hijyen, trafik, mutfak gibi temel konular bulunuyor.

Artie’nin Sihirli Kurşun Kalemi

İnce motor ve el becerilerini geliştirme odaklı bu uygulama 3 – 6 yaş arası çocuklar için. Noktaları birleştiren, şekilleri öğrenen çocuklar çizimlerinin çıktısını alıp onları boyayabiliyor.

Tinybop

Fen ve matematik meraklısı çocuklar, bu uygulama ile temel bilimlerle ilgili giriş seviyesinde bilgiler edinebiliyor.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0
hayriye