0

Beden ve zihin sağlığımız için düzenli olarak egzersiz yapmak önemlidir. Egzersizi bir yaşam tarzı olarak benimsemeli ve günümüzün belli zamanlarını mutlaka egzersize ayırmamız gerekmektedir. Yaptığımız egzersizler ile, gücümüzün sınırlarını aşmak için kendinizi motive etmeli ve  her egzersizimizde bir öncekine göre kendimizi biraz daha zorlamalıyız.Bunun için sevdiğimiz bir spora yönelerek motivasyonunuzu ve alacağımız ketfi arttırabiliriz.

Beden ve Zihin Sağlığımız için önerilen egzersizler;

Ağırlık Egzersizleri: Kaslarınızı güçlendirerek daha fazla kaloriye ihtiyaç duymanızı sağlar. Bu da stoklanmış yağlarınızın yakılmasına yardımcı olur. Başlangıç için 10’ar dakikadan oluşan ağırlık çalışmalarını deneyerek başlayabilirsiniz.

Boks: Harika bir yağ yakıcı egzersiz olarak kabul edilebilir. Üstelik çok da eğlencelidir. Bir tür interval egzersiz sayılabilecek boks için ihtiyacınız olan uygun bir antrenör eşliğinde doğru teknikleri öğrenerek düzenli antrenmanlarla hedefinize ulaşabilir ve zihninizin rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz.

Koşu: Kan basıncını dengeler.Kalp hastalıkları riskini azaltır.Zihinsel olarak güçlenirsiniz.Yağ ve karbonhidrat oranını azaltır.Ruhunuzun dinlenmesine ve psikolojik sorunlarınızı ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Yoga: Yogayı egzersiz rutininize eklemenizde fayda var! Çünkü beden ve zihin sağlığını desteklerken, harika bir esneklik kazanma pratiğidir.

Yüzme: Yaz-kış demeden yüzmek bel, sırt, boyun başta olmak üzere tüm vücudunuza iyi gelebilir. Nasıl terlediğinizin farkında olamazsınız. Beden ve zihin sağlığınız için önerilen bir egzersiz türüdür.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0