El ve Tırnak Bakımı için Küçük İpuçları


0

El ve tırnak bakımı ne yazık ki insanların çoğu tarafından göz ardı edilen ve bakımı hep ikinci plana atılan bölgelerimizden. Bunun yanı sıra tam tersi bir davranış ile duruşunuzu olabilecek en güzel şekilde tamamlamanız mümkün. Bakımlı el ve tırnaklar, kişinin öz güvenini yüksek oranda artırmaktadır. Kişiler toplum içinde daha rahat hareket edip ellerini saklama gibi eylemlerden bakımlı eller sayesinde kaçınmaktadır.

El ve tırnak bakımı yapmak aslında oldukça kolay. Bu bakımlar için sıklıkla kuaföre uğramanıza da gerek yok üstelik. Hemen her kozmetik mağazasından temin edebileceğiniz birkaç basit malzeme ile bakımlı eller ve tırnaklara sahip olmanız mümkün.

Sırasıyla el ve tırnak bakımı için nelere dikkat edilmeli? Neler yapılmalı? Neler yapılmamalı? İnceleyelim.

Cildinizi Tanıyın ve Size En Uygun Bakım Kremi ile İşe Başlayın

Gün içinde sık sık ellerin yıkanması gerektiği için vücudun birçok bölgesine oranla çok daha kuru olabiliyor eller. Bunun yanında kişiden kişiye eldeki kuruluk oranı çok ciddi oranda değişebilir. Hatta kimileri için elleri fazlasıyla nemli bile olabilir. Bu durumda kendi ellerinizi tanımanız gerekir. Çok fazla kimyasala maruz kalan elleriniz varsa örneğin daha onarıcı özellikleri ön plana çıkan bakım kremlerini tercih edebilirsiniz. Eğer ellerinizde ciddi bir kuruluk varsa ve bu çatlamalar hatta yaralanmalar kadar ciddi durumdaysa yüksek korumalı ve nemlendiricili bir bakım kremi seçebilirsiniz. Piyasada her duruma ve ihtiyaca karşılık gelebilecek sayısız kreme ulaşabilirsiniz. Fiyatları herkese uyacak biçimde ucuzdan pahalıya uzanan bu kremler arasından birini seçerek işe başlayın.

Tırnaklarınızı ve Tırnak Etlerinizi Yemeyin

Özellikle sinir ve stres şikayetlerinde bulunan kişilerin tırnak ve tırnak eti yemek gibi alışkanlıklara sahip olduğu saptanmıştır. Bu her bakımdan sağlığınız için bir tehdittir. Öncelikle problem her ne ise bunu çözerek bu alışkanlığı sonlandırmanızı öneririz. Bu konuda zorlanan kişiler için de piyasada bulunan acı oje ve türevi ürünlerden faydalanmaları önerimizdir. Yenmiş tırnaklar sağlığa olan tehdidinin yanında el ve tırnak görüntünüzü de olumsuz etkiler haliyle bakımlı el ve tırnaklar için önce bu tarz alışkanlıklardan vazgeçilmesi gerekir.

Zayıf Tırnaklarınız Varsa Güçlendirmeniz Gerekir

Birçok kişi tırnaklarınız uzatmak ister ama hemen kırılmalarından şikayetçidir. Burada tırnaklarınızın zayıflığı sorunu karşımıza çıkar. Zayıf tırnaklar için vitamin takviyeli el maskeleri ve çeşitli oje türevlerine mağazalardan ulaşabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise limonlu su ile ellerinize hafta da birkaç kez uygulayacağınız basit bakım olabilir. C vitamini tırnaklarınızın ihtiyaç duyduğu gücü sağlamakta bire birdir.

Manikür Yaptırın

Kuaförlerde oldukça uygun fiyatlara tırnak bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Manikür aşaması el ve tırnak bakımınızın son aşaması olmaktadır. Bu noktada kuaförde manikür yaptırma fikri size uygun değilse bu işlemi evde kendinizde yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan dışarıdan kolayca temin edebileceğiniz manikür seti. Ilık su ile yumuşattığınız tırnak etlerinizi temizleme ve tırnakları şekilli bir biçimde törpüleme işlemi olarak adlandırabileceğimiz manikür elleri daha kusursuz bir görünüme ulaştırıyor.

Düzenli olarak oje kullanıyorsanız size küçük bir uyarımız olacak. Belli aralıklarla en azından 24 saat kadar tırnaklarınızı ojesiz tutarak tırnaklarınızın da daha rahat nefes almasını sağlayın.

Ayrıca bakımlı el ve tırnaklar için haftada bir ya da daha uzun sürelerde peeling, maske gibi özel bakımlar da yapmanızda fayda var.


Arkadaşlarınla paylaşmaya ne dersin?

0

Ne Hissettin?

Şaşırmış Şaşırmış
0
Şaşırmış
Dumur Oldum Dumur Oldum
0
Dumur Oldum
İğrenme İğrenme
0
İğrenme
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Yandex.Metrica
Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir çıkarımda bulmayı amaçlayan sorular
Trivia testi
Bilgi ölçmeyi amaçlayan ve doğru/yanlış gibi cevapları olan sorular
Anket
Karar vermek veya insanların görüşlerini almak için oylama
Hikaye
Görsel, video gibi öğelerle zenginleştirilen metin
Liste
Klasik internet listeleri
Geri Sayım
Klasik internet geri sayımları
Açık Liste
En iyi paylaşımın belirlenebilmesi için kendi paylaşımını oluştur
Sıralama Listesi
En iyi liste öğesini belirlemek için oylama
Meme
Özel "meme"ler oluşturmak için kendi görsellerini yükle
Video
Youtube, Vimeo veya Vine
Ses
Soundcloud veya Mixcloud
Görsel
Resim veya GIF
Gif
GIF formatı