0

Cuma akşam saatlerinde Elazığ  sivrice merkez üslü’nde 6.8 büyüklüğünde deprem gerçekleşti, Malatya’da da deprem derinden hissedildi. Gelen bilgilere göre deprem sonrası onlarca artçı deprem yaşanıldığı bildirildi.Yapılan uyarılara rağmen yaşanılan deprem sonrası, hasar gören binalarda yaşayan insanlar geceyi yakınlarının evinde geçirdiler.

6.8 büyüklüğünde olan depremin 40 saniye sürdüğü, 21 can kaybı ve 1030 yaralı olduğu belirtildi.  AFAD son depremler listesinde deprem büyüklüğünün 6.8 olarak yenilemesinden sonra, sabaha kadar birçok farklı deprem yaşandığını, İlk deprem dahil olmak üzere yaşanan tüm şiddetli artçıların, Diyarbakır, Gaziantep ve Malatya gibi illerde de hissedildiğini açıkladı.

AFAD tarafından bölgeye 144 tır ile 6 bin 65 aile çadırı, 400 genel maksatlı çadır, 11 bin 532 yatak ve 15 bin 480 battaniye sevk edildiği, bunların yanı sıra olay mevkinde arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarının devam ettiği, birçok il, ilçelerden yardım ve desteğin gelmeye devam edildiğinin altı çizildi.

Elazığ ve Malatya’da yaşanan üzücü deprem hadisesi sonrasında, afetzedelere sabır, kayıplarımıza rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0