0

Malum hepimizin elinde akıllı bir cep telefonu olunca aynı zamanda hepimiz birer fotoğrafçı adayı oluyoruz. Fotoğraflarımızı hatıra olarak sakladığımız gibi sosyal medyada paylaşıyor, beğeni geldikçe daha bir mutlu oluyoruz. Çektiğiniz fotoğrafların daha da profesyonel görünmesini ister misiniz? O zaman yazımızdaki uygulamaları mutlaka deneyin.

Superimpose

Fotoğrafları kesip biçip bambaşka bir hale getirmek isteyenlerin tercihi.

Phonto

Düzenlediğiniz fotoğrafların üzerine yazı eklemek ve yazıların rengi, tipi gibi özelliklerle oynamak isterseniz Phonto’yu yükleyebilirsiniz.

Platoverse

Sıkıcı fotoğraflara hareket kazandırmak için Platoverse kullanabilirsiniz.

VSCO

VSCO X isimli ücretli ve daha profesyonel bir sürümü de bulunan uygulamanın en önemli özelliği eklediğiniz fotoğrafları profesyonel bir elden çıkmış gibi göstermesi. Renklerle oynamayı ve doku katmayı seviyorsanız VSCO size göre.

Snapseed

Basit arayüzü sayesinde fotoğraflar üzerinde oynama yapıp sosyal medyada beğenileri arttıracak hale getirmek oldukça pratik.

Polarr

Fotoğraf düzenlemeye yeni başlayanların olduğu kadar profesyonellerin de kullandığı bu uygulama detaylar üzerinde oynama yapmak isteyenler için.

Darkroom

Fotoğrafta keskin geçişleri ve dramatik tonları tercih ediyorsanız, özellikle siyah beyaz fotoğrafları düzenlemekte oldukça başarılı olan bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Lightroom CC

Adobe tarafından geliştirilmiş olan Lightroom CC profesyonel görünümlü fotoğraf isteyenlerin diğer bir tercihi.

Prisma

Prisma uygulamasıyla sanatsal efektleri fotoğraflarınıza uygulayabilirsiniz.

Camera+ 2

Basit fotoğraf düzenleme özellikleri dışında, uygulamayla fotoğrafa derinlik algısı ve macro modu katılabiliyor.

YouCam Perfect

Eklediğiniz yüz fotoğrafında dilediğiniz düzenlemeleri yapabileceğiniz uygulamada, makyaj ve saç rengi değiştirme gibi efektler dışında fiziğin üzerinde incelemeler yapmak mümkün.

Enlight Photofox

Fotoğraflara sıradışı efektler uygulayıp, yeni bir görünüm kazandırmak isteyenlerin tercihi.

Warmlight

Canlı efektlerle fotoğrafların renklerini değiştirip bambaşka bir görünüme kavuşturan Warmlight, akıllı odak ve pozlama kontrolü gibi özelliklere sahip.

A Color Story

Basit özelliklerinin dışında uygulamanın en önemli özelliği ışık ayarlarında oldukça detaylı düzenleme yapılıyor olabilmesi. Yaptığınız düzenlemelerle soluk fotoğraflara canlılık vermek mümkün.

Lens Distortions

Uygulama beraberinde getirdiği birçok efektle fotoğraflara doğal görünüm vermek isteyenlerin tercihi. Uygulama sayesinde fotoğraflarınıza mercek parlaması ve güneş ışığı efektleri gibi efektler ekleyebilirsiniz.

Pixlr

Bu uygulama ile fotoğrafları üst üste koyabilir ve sadece bir bölgeyi renklendirip o detaya dikkat çekebilirsiniz.

Filterstorm Neue

Fotoğrafçılığı meslek olarak yapanların sıkça kullandığı maskeleme ve bulanıklaştırma gibi işlemleri bu uygulamayla rahatlıkla yapılabilirsiniz.

Aviary

Yükleyeceğiniz uygulamanın hem kullanımı basit olsun, hem de filtre ve diğer profesyonel özellikler olsun istiyorsanız Aviary tam bu iş için.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0
hayriye