0

İnternet kullanımının artması yüz yüze iletişimden çok mesajla iletişimin kullanılmasına yol açtı. İnsanlar ailesiyle, arkadaşlarıyla görüşmelerini mesajlaşma uygulamaları üstünden yapar hale geldi. İş ile ilgili mesajlaşma da bu gelişmelerden payını aldı. Bugün kurumsal hayatta bile iletişimimizi aplikasyonlar sayesinde yapıyoruz. En iyi mesajlaşma uygulamaları yazımızda bu uygulamalarla ilgili bilgi bulabilirsiniz.

WhatsApp

Listemizdeki en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp. Onu hepimiz tanıyoruz. Milyonlarca kullanıcı bu uygulama ile yazılı mesaj, sesli mesaj gönderiyor. Yine bu uygulama ile sesli ya da görüntülü arama yapabiliyor.

Telegram

WhatsApp’ın bazı zamanlar çökmesi ile Telegram’ın kullanıcı sayısı hızla artıyor. Telegram’da WhatsApp’ta yaptığınız hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz. Hatta bazı kullanıcılar Telegram’ın mesajların güvenliliği konusunda birkaç adım WhatsApp’tan üstün olduğunu söylüyor.

BBM

BlackBerry’nin nostaljik iletişim aracı BlackBerry Messenger’ı özleyen Android ve iOS kullanıcıları uygulama marketlerinden indirebilir.

Instagram

Instagram’ı sadece beğeni makinesi olarak görüyorsanız yanılıyorsunuz. Instagram’ın geliştirilen mesajlaşma özellikleri ile toplu görüntülü görüşme dahi yapmak mümkün.

Kik

İletişim kurarken numaram görünmesin diyenler Kik kullanıyor. Özellikle gençler gizlilik, gifler, çıkartmalar ve emojiler için bu uygulamayı kullanıyor.

Messenger

Messenger ile Facebook’ta bulunan arkadaşlarınızla mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Hatta arkadaşlarınızla birlikte oyun oynayabilirsiniz.

Hike

Eğlenceli çıkartma servisleri ve oyunlarıyla kullanıcıları yakalayan Hike mesajlaşma uygulamalarının bir diğeri.

Skype

Kurumsal alanda daha çok tercih edilmesiyle diğer uygulamalardan sıyrılan Skype’ın diğer bir artısı her platformda kullanılabilmesi. Skype ile sabit hatlardan bilgisayarlar, bilgisayarlardan sabit hatlar aranabiliyor.

Snapchat

Instagram’a ilham veren hikaye özelliği gibi birçok orijinal özelliği sahip olan Snapchat, daha çok ABD’de kullanılan bir uygulama. Mesajlaşma özelliğini kullanmayacaksanız bile filtrelerini denemenizi mutlaka tavsiye ederiz.

Line

Japonya merkezli olduğu için Japonya’da çok sayıda kullanıcısı olan uygulama dünyanın dört bir tarafında da kullanılıyor.

Viber

Listemizdeki bir diğer WhatsApp alternatifi. Sunduğu hizmetlerle kullanıcı sayısı sürekli artıyor. Viber’in en beğenilen özelliğinin yüksek ses kalitesi olduğunu hatırlatalım.

WeChat

Çin’de geliştirilen WeChat özellikle Uzak Doğu’da çok kişinin tercihi. Bu uygulama ile yazılı, sesli ve görüntülü iletişim kurabilirsiniz.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0
hayriye