1

Erkek bebek sahibi olmanın garantili yollarını arıyorsanız, ihtimalleri arttıracak pek çok yöntem bulunmaktadır.

Nadiren dile getiriliyor olsa da, çiftlerin pek çoğu ailelerinde 1 kız ve 1 erkek çocuk olsun ister; fakat çok az bir kısmı bu isteği gerçekleştirmek için birşey yaparken çoğu bu önemli ailevi unsuru şansa bırakır.

Bebeğin cinsiyetini seçme isteği henüz son birkaç yıl içinde artmıştır. Bugüne kadar aileler sayıca çok daha kalabalıktı ve hem erkek hem kız çocuk sahibi olma şansı daha yüksekti. Ancak günümüzde ortalama aile bireyi sayısı çok daha az ve bu da ailelere sadece tek bir cinsiyette çocuk sahibi olma şansı tanıyor.

Kadın yumurtalıklarının cinsiyeti olmadığı için bebeğin cinsiyetini erkek spermleri tayin etmektedir. İşte size, erkek bebeğe hamile kalma şansınızı arttırabilecek bazı öneriler.

* Erkek cinsiyetli spermler çok daha hızlı hareket etseler de, dişi cinsiyetli spermlerin yaşama süreleri daha fazladır. Bu da, yumurtlama döneminizde cinsel ilişkiye girdiğiniz takdirde erkek cins spermlerin yumurtalıklara daha hızlı ulaşacakları anlamına gelmektedir. Cinsel ilişki yumurtlama öncesine denk gelirse, yumurtlama gerçekleşene kadar erkek cins spermler ölecek ve pusuda bekleyen dişi cins spermler yumurtalıkları dölleyecektir. Ayrıca eğer orgazm, servikse yakın bir yerde gerçekleşmişse bu erkek bebeğe hamile kalma şansını arttırır; dolayısıyla vajina girişine yakın bir yerde gerçekleşen ejakülasyon sonucu hamile kalınacak bebeğin kız olma olasılığı yüksektir.

* Beslenme programınız erkek bir bebeğe sahip olmanız yolunda lehinize olabilir. Tuzlu yiyeceklerin etkisi olabileceği gibi süt ürünlerinden zengin bir beslenme programı da yardımcı olacaktır. Ayrıca, günlük gereksinimlerden fazla alınan kaloriler erkek bir bebeğe sahip olma şansınızı arttırır.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

1