0

Kişisel bakım sadece makyaj yapmaktan ibaret olmadığı için erkeklerin de kadınlar gibi ciltlerini koruması, nem dengesini desteklemesi ve bunun gibi bir çok farklı kişisel bakım rutinini günlük yaşantılarının bir parçası haline getirmeleri gerekiyor. 

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kişisel temizliğe önem verilmedir. Günlük temizliğimizin yanı sıra çevresel etkenlere karşı da önlemler alınmalıdır. Bunlar, el ve ayak temizliği, saç ve sakal bakımı, tırnak temizliği ve kokuya karşı parfüm veya deodorant kullanımı vb.

Kılık kıyafet uyumu diye bir konu olduğunun da altını çizmeyi ihmal etmeyelim. Temizliğin yanı sıra, günlük (ev hali) veya dışarısı içinde her daim hazır olarak önem göstermek gerekir. Kıyafetlerin temizliğinin yanı sıra, rengi, ve kırışık olmamasına dikkat edilmelidir. Unutmayalım ki, dışarıdan görüş her zaman iyi etki yaratmalıdır.

Aksesuar konusunda da yardım alınmalıdır. Artık günümüzde aksesuar tercihini sadece kadınlar yapmamaktadır. Bileklik,saat, çanta, şapka vb. Aksesuarları erkeklerde tercih etmektedir. Ama tabi olup olmadık yerde kullanmaları tavsiye edilemez. Stiline göre küçük aksesuarlarla kombinlerini tamamlayabilirler.

handsome young man with long dark haired beard and moustache on surprised scary face holding hair brush on grey background

Saç ve sakal bakımı erkeklerin marjinalliğini ön plana çıkartıyor. Kadınlar da saç ve makyaj uyumu nasılsa, erkeklerde de saç ve sakal uyumu bir o kadar uyumlu olmalıdır. Saç ve sakalı kendi halinde bırakmak ne yazık ki günümüzde hoş karşılanmıyor. Daha derli toplu bir görünüm, her zaman iyi sonuçlar doğuracaktır.

İlk görüşte dikkat edilen hususlar el temizliğinde tırnak bakımıdır. Her daim bu bakıma özen göstermelisiniz. Hem kişisel sağlığınız açısından hemde dış görünüşünüzün bütünlüğünü yakalamanız açısından bu çok önemlidir. Aynı zamanda ağız ve diş temizliğini de aksatmamak gerekir. Sağlık açısından gündelik hayatımızda temizliğine önem vererek zaten bakımını sağlayacaksınız.

Koku, kadın – erkek farketmeksizin her zaman ayrı bir konu gibi görünse de hem temizliğimiz hemde kişisel bakım açısından çok önemlidir.İhmal edilmemesi gereken bir konu olduğunu, üstünde durulması gereken bir konu olduğunu belirtmek gerekir. Bu yüzden muhakkak ten uyumunuza göre koku seçmeli ve kullanmaya özen göstermelisiniz


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0