0

Erkeklerin Evlilikten Uzak Durmak İçin 6  Nedeni

1- Günümüz toplumunda kadınlar için evlilik bir başarı olarak gösterilir. Evlenmeyen kadına evde kalmış yaftası yapıştırılır. Fakat erkeklerde durum daha farklı adlandırılır. Çünkü onlara göre evlilik bir yenilmişliktir ve erkekler için bu klişeyi atlatmak zordur.

2-Erkekler için evlilik gerçek bir sorumluluk ister. Bir kadının ve belki de birkaç çocuğun sorumluluğunu taşımaya bir adım attıklarının farkındadırlar ve başarısız olma korkusunu hep taşırlar.

3-Çoğu erkekler de kadınların düğün ve evlilik olaylarını ne kadar önemsediklerinin hiç farında olmazlar. Kadınlar senelerce bugün için bekler ve ona göre hazırlık yaparlar, herşeyin mükemmel olması için ellerinden geleni yaparlar ama erkekler için ise bu sadece bir düğün töreni olarak nitelendirilir.

4-Erkekler kendi planlamalarını ev, araba, yazlık, kariyer olarak kurarlar. Daha iyi şartlarda yaşamak için çalışırlar ve toplum tarafından oluşturulan evlilik baskısını sadece  vakit kaybı olarak görürler. Çünkü daha iyi şartlar için çalışıp kazanmak varken, büyük bir düğün masrafına karışmak istemezler.

5- Erkekler deevlilik düşüncesi özgürlüğü kaybetme korkusunu da birlikte getirir. Bu özgürlük kaygısı da erkeklerin evlilik için acele etmemesini sağlar.Çünkü bu rahatlıkğı bırakmak o kadar kolay olmayacaktır.

6-Erkekler evlenmeden öncesi ve sonrasında herhangi bir değişikliğe sebep olacak konulardan uzak durmayı tercih eder. Ve her birinin kafasında, evlendikten sonra yaşam tarzım eşime göre mi şekillendir korkusu uzak durmasına sebep olur.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0