Erken Tatil Rezervasyonu Ne Zaman Yapılmalı?


0

Havalar ısındığında ya da okulların sömestr dönemine girdiği soğuk kış aylarında gönlünüzce eğlenebilmek ve günlük koşuşturmacalara mola verebilmek için tatile çıkmaya mı karar verdiniz? Tatil denince son zamanlarda sıkça duymaya başladığımız erken rezervasyon fırsatları ne kadar uygun ve ne zaman erken rezervasyon yapılmalı gibi düşünceler sizi de sarıp sarmaladıysa işte cevapları…

Erken Rezervasyon Nedir?

Erken rezervasyon tatile gideceğiniz zamandan aylar öncesinde gideceğiniz günü, tatil şehrinizi ve bu şehirdeki konaklayacağınız mekânı seçerek kaydınızı yaptırmanız anlamına gelmektedir. Aniden tatile çıkanlar için pek de uygun bir fikir olmasa da erken rezervasyon işlemleri yaz tatili planları yapanlar için çeşitli avantajları beraberinde getiriyor. Erken yer ayırma işlemi tatil döneminde yaşanan konaklama mekanı bulamama ve ya daha yüksek ücretler ödemek zorunda kalmak gibi sorunları ortadan kaldırıyor olması ile bilinmektedir.

Erken Rezervasyonun Avantajları Nelerdir?

  • Erken tatil rezervasyon işlemleri günler öncesinden yapıldığı için otellerde ve diğer konaklama türlerinde henüz rekabetli fiyatlar belirlenmemiş olur. Ayrıca konaklamak için gideceğiniz tarihte rağbetin artması fiyatları da etkiler. Siz ise erken rezervasyon yaparak insanların yoğun olduğu ve fiyatların yükseldiği zamanlara kalmamış olursunuz. Bu durum ise daha cazip fiyatlar anlamına gelir.
  • Tatil için kendinize bir rota çizebilmeniz ve konaklama sorununu halletmeniz planlı bir şekilde tatile çıkmanızı sağlayacaktır.
  • Erken rezervasyon yaptırarak konaklama mekanlarında yer aramak zorunda kalmazsınız.
  • Hem konaklama hem de ulaşım için rezervasyon yapmanız halinde özellikle uçak bileti alırken büyük indirimlerden faydalanabilirsiniz.
  • Erken rezervasyon otelleri tarafından kredi kartına taksit imkanlarından faydalanarak tatile gitmeden tatil ücretlerini ödeyebilir ve tatile bütün borçlarınız bitmiş bir şekilde çıkabilirsiniz.
  • Önemli nedenlere bağlı olarak ödemesini yaptığınız konaklama tesislerinden erken rezervasyon iptali yapabilir ve paranızı geri alabilirsiniz.

Erken Rezervasyon Ne Zaman Başlar?

Erken rezervasyon dönemleri genellikle tatil zamanı olarak görülen dönemlerden 5-6 ay önce başlamaktadır. Yani yaz mevsiminde okullar tatil olduğu için tatile çıkmak isteyen bir aile Haziran ayından 6 ay önce erken rezervasyon işlemleri için otel ve ulaşım araştırması yapması gerekir.

  • Erken rezervasyon fırsatlarını takip edemeyenler için internet üzerinde “erken rezervasyon trivago” gibi seçenekler bulunur. Bu sitelere giriş yaparak üye olabilir ve telefonunuza gelecek bilgilendirme mesajı ile erken rezervasyon indirimlerini takip edebilirsiniz.
  • Skyscanner gibi sizin yerinize tatil planlayıcı olarak görev yapacak programları tercih edebilir ve erken rezervasyonlar hakkında uygulamadan gelen bildirimleri takip edebilirsiniz.

Erken Rezervasyon Ne Zaman Biter?

Erken rezervasyon fırsatları, erken rezervasyon hizmeti sunan firmalarda ve otellerde doluluk oranına yaklaşılması ile bitmeye başlar. Bu ise sezona ve yıllık yurt dışından gelen turist oranına göre değişebilmektedir. Bazı tatil dönemlerinde erken rezervasyon fırsatları tatil zamanına 3 ay kalıncaya kadar biterken bazı dönemlerde ise tatil dönemine 1 ya kalıncaya kadar devam edebilmektedir. Rezervasyon bitişleri tamamen yerli ve yabancı turistlerin erken rezervasyona olan rağbetlerine göre belirlenmektedir.

  • Son yıllarda erken rezervasyon çalışmalarının hız kazanması ve taksitlendirme gibi seçeneklerin sunulmasına bağlı olarak daha aylar öncesinden erken rezervasyon imkanı sunan otellerde ve firmalarda doluluk oranına yaklaşılır olmuştur. Bu nedenle tatil dönemini belirleyerek konaklama mekanı seçmek ve rezervasyon yapmak için acele etmek gerekebilir.

İnternet üzerinde erken rezervasyon işlemleri yaptırmadan önce farklı firmaların sitelerini incelemek ve büyük indirim kampanyalarının olduğu adreslere tıklamak hem uyguna tatil yapmanızı hem de sorunsuz bir tatil hazırlığına başlamanızı sağlayacaktır.


Arkadaşlarınla paylaşmaya ne dersin?

0

Ne Hissettin?

Şaşırmış Şaşırmış
0
Şaşırmış
Dumur Oldum Dumur Oldum
0
Dumur Oldum
İğrenme İğrenme
0
İğrenme
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Yandex.Metrica
Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir çıkarımda bulmayı amaçlayan sorular
Trivia testi
Bilgi ölçmeyi amaçlayan ve doğru/yanlış gibi cevapları olan sorular
Anket
Karar vermek veya insanların görüşlerini almak için oylama
Hikaye
Görsel, video gibi öğelerle zenginleştirilen metin
Liste
Klasik internet listeleri
Geri Sayım
Klasik internet geri sayımları
Açık Liste
En iyi paylaşımın belirlenebilmesi için kendi paylaşımını oluştur
Sıralama Listesi
En iyi liste öğesini belirlemek için oylama
Meme
Özel "meme"ler oluşturmak için kendi görsellerini yükle
Video
Youtube, Vimeo veya Vine
Ses
Soundcloud veya Mixcloud
Görsel
Resim veya GIF
Gif
GIF formatı