0

Eski Sevgiliye DönmekEski sevgilinize onu tekrar istediğinizi söylemeli misiniz?

Onunla hala ilgilendiğinizin farkına varmasını istiyorsunuz, değil mi? Sizce yapılacak en iyi şey onu arayıp bir randevu ayarlamak mıdır? Yapmanız gereken en iyi şey bu olmayabilir!

Eski erkek arkadaşınızla tekrar buluşmak arzunuzun nedeni onunla yeniden bir ilişkiye başlamak istemenizden kaynaklanıyor. Bunu yaparsanız davetinizi reddetmesi olasılığı yüksek. Bunun arkasında kadın ve erkeğin ayrılıklarla başa çıkma tarzı yatıyor. Onun geri dönmesi düşüncesine kapılmışken geçmişte yaşanan tüm şeyler sizin gözünüzde önemsizleşir. Tek istediğiniz ayrılığın acısını bastırmak ve tüm kötü anıların üzerine bir çizgi çekerek önünüze bakmaktır. Fakat eski erkek arkadaşınız için aynı şey söz konusu değil. Onun ve hatta pek çok erkek için ayrılık hala tazedir ve size geri dönmeyi düşünecek olsa bile bu onun için zor bir karar olacaktır.

Eğer onunla bir randevu ayarlamayı düşünüyorsanız bunu ona sormadan önce ondan özür dilemeniz gerektiğini göz önünde bulundurmalısınız. Özür dilemek şu anda aklınızdan geçen son şey olsa bile bu eylemi ilk sıraya koymanız gerekecek. Aranızdaki ilişkinin nasıl bittiğine bağlı olarak size karşı derinden bir kızgınlık hissediyor olabilir. Bu konuyu ele alıp aranızda geçen şeyler için üzgün olduğunuzu kabul etmesini sağlamadığınız sürece bırakın erkek arkadaşınız olmayı, tekrar hayatınızın bir parçası olmak istemeyi bile asla düşünmeyecektir.

Öyle  bir şekilde özür dilemelisiniz ki bunu ne kadar önemsediğinizi ve pişmanlığınızın ne kadar samimi olduğunu anlamalı. Aranızda geçen şeyleri düşünün ve nasıl davranmış olsaydınız birlikte olmaya devam etmiş olurdunuz bir düşünün. Sonrasında bunun için ondan özür dileyin. Yaptıklarınız için üzgün olduğunuzu ve hatalı davrandığınızı belirtmek için görüşmek istediğinizi açıklayın. Özür dilerken sakin ve kontrollü davranmanız samimi olduğunuzu görmesi açısından önemlidir.

İleriye yönelik bir adım olarak, yeni bir romantik ilişkiden önce, platonik bir dostluk düşüncesini de göz önünde bulundurun. Eğer bu doğrultuda ilerlerseniz, sizinle tekrar birlikte olup olmama kararını vermek zorunda olmanın baskısını hissetmeden, ona, size yakın olma fikrine alışması için bir şans vermiş olursunuz. Bu yöntem, kendinizi yeniden ifade etmek için harika bir yoldur.

Çeviri : www.acemiyim.com


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0