0

İlişkilerde günümüzün en büyük sorunu iletişimsizliktir.Özellikle evli çiftlerde, boşanmaya götürecek kadar sorun haline gelen iletişimsizlik ne yazık ki çiftler arasında birbirlerini anlayamamalarından kaynaklanmaktadır.Yapılan araştırmalara göre, iletişimin olmadığı zaman çiftler arası saldırganlığın  ve  kişilerin birbirlerine anlatmak istediklerinin doğru anlatamamalar sonucuyla arttığı gözlemlenmiştir.

Evliliğin Beşinci ve Yedinci Yılı Riskli

Çiftlerin yaşadığı problemler de  kadınların genelde en çok yakındığı durum ilgisizlik olarak adlandırılmıştır. Çoğu, erkeğin ilgisizliğinden yakınmaktaıdrlar.Bu da eşler arasında birçok sorunun ortaya çıkmasına sebep olarak gösterilmektedir.

Mümkün oldukça karşılıklı duyarlılık çok önemlidir ve her daim saygıyı yitirmemek gerekmektedir. Evlilliğinizin devamı için huzurlu bir rota oluşturmalı ve herşeyi konuşarak halledilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra sorumsuz ve tutarsız davranışlardan uzak durmalı, orta yolu bulmaya çalışmalıdır. Çünkü evliliğinizin beşinci ve yedinci yılı, hayatınızın akışını belirleyecek dönem olarak nitelendirilmektedir.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0