0
Wedding photo of married couple holding hands

Evlilik belirli bir olgunluğa ulaşmış insanların yapması gereken bir eylemdir. . Unutulmamalıdır ki; evlendikten sonra her insan kendi ailesini kurar. Bu yüzden doğru eşi seçebilmek çok önemlidir. Sizin için ‘doğru sevgili’ olan kişi ‘doğru eş’ olmayabilir.

Kültür, eğitim, aile terbiyesi gibi kavramlar evlilikte büyük önem taşır. Bu noktalarda uygunluk şarttır ve göz ardı edilmemesi gereken bir konudur. Sonuçta üremek için de evlenmiyorsunuz. Bu  yüzden hayatınızı paylaşacağınız kişiyle kalbinizin, yanı sıra kafa yapılarınızın da uyulması gerektiğinin bilincinde olmalısınız.

Aşk güzel bir şeydir. Fakat her aşkın yanıltma payı muhakkak vardır. Evlilik kararı almadan önce eğriyi,doğruyu tartmanız şarttır. Örneğin; sevgiliyken yapılan bencilce hareketler, hoşgörüsüzlüğe varan kıskançlık gösterileri hoşunuza gidebilir. “Beni sahipleniyor, beni koruyup kolluyor” diye düşünebilirsiniz ama evlilikte bu gibi durumlar sorun yaratabilir. Kısacası her daim ilerisini düşünüp adımlarını ona göre atmalısınız.

Kafanızda herhangi bir soru işareti  varsa sakın göz ardı etmeyin! evlilik kararını yeniden gözden geçirin. Beyninizle ve kalbinizle ikna olmadıysanız sakın evlenmeye kalkmayın. “Acaba doğru karar verdim mi?”, “Acaba doğru insan mı?”, “Acaba mutlu olacak mıyım?” gibi sorular beyninizin içinde dönüyorsa en azından bir süre için evlilik kararınızı erteleyin.  Çünkü, evlenebilmeniz için en küçük bir soru işareti bile kalmamalıdır.

Evlilik adımınızda biran bile tereddüte kapılmamanız doğru bir eşten yana tercihinizin yapmış olması demektir. Çünkü doğru eş bulduğunuzda, kendinizi tamamlanmış hissedecek, hayatınızda ki eksiğin giderildiğini fark edeceksiniz. Birlikte aynı geleceği hayal edip, adımlarınızı beraber atacaksınız. Her daim birbirinize destek olacağınız bir eş bulmanız dileğiyle..


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0