0
Fazla Kiloları Eritmenize Yardımcı Olacak İçecekler
Fazla Kiloları Eritmenize Yardımcı Olacak İçecekler

Fazla Kiloları Eritmenize Yardımcı Olacak İçecekler

Kilo vermek, insanların uzun uğraşlar verdiği günlük diyetler yaptığı ve düzenli spor yaparak kendi hayat hayat kalitesini yükseltmek için uğraş verdiği bir eylemdir. Kilo vermek için insanlar birçok yola başvurmaktadır.

Bunların en başında düzenli spor yapmaktır. Ancak sadece spor yaparak bu sorunla başa çıkamayacağımız aşikar düzenli beslenmenin yanı sıra gün içinde tükettiğimiz içeceklerde salgıladığı şeker ve içindeki bulunan katkı maddeleriyle bünyemize zarar vermekte kilo almamızı sağlamaktadır. Sizlere alternatif olarak kilo vermenize yardım olacak içecekleri sıraladık.

Sade Kahve

Sade kahvenin sağlığımıza oldukça fazla yararı bulunmaktadır. İnsanın içinde bulunduğu ruh halini düzenleyen ve sindirim sistemini hızlandıran yapısıyla hem düzenli ruh haline etkisi varken hem de kilo vermenize yardımcı olan bir içecektir.

Sade kahve kanser ve diyabet riskini azaltmaktadır. Şeker içermediği için kalori olarak insan bünyesine bir zararı yoktur ve her içimden sonra insanda tokluk hissi yaratmaktadır. Sade kahve şekersiz ve sütsüz içilirse daha yararlıdır.

Yeşil ve Beyaz Çay

Yeşil ve Beyaz çay oldukça sağlıklı bir içecek türüdür. Kalori içermez ve bunun yanı sıra son derece ferahlatıcı ve kendine özgün tadı vardır. Yeşil çay kanser hücrelerinin büyümesini engelleyen bir antioksidan olan EGCG adlı bir besin içerir.

Beyaz çayın yeşil çaya nazaran daha farklıdır ve birçok kişi tarafından tercih edilmez. Ancak beyaz çay daha az kafein ve daha yüksek antioksidan bulundurduğu için daha sağlıklı olarak kabul edilmektedir.

Süt

Kahvaltıda tahılı veya sade bir süt tüketmek vücuttaki yağların ve karbonhidratların parçalanmasına yardımcı olur. Süt, daha sağlıklı bir cilt ve saç, tırnak yapısı için oldukça besleyici bir içecektir. İçerdiği B2 vitamini ile bir (riboflavin) kaynağı olarak görülür.

Su

Sağlıklı içeceklerin ana maddesi olarak kabul edilir. Vücudumuzun yüzde 75’i sudan oluşmaktadır bu nedenle suyun önemi ve yararlarını daha çok anlayabiliriz. Su kilo vermeyi hızlandırmaktadır ve metabolizmayı hızlandıran bir yapıya sahiptir.

Zencefil Çayı

Zencefilin kökünden ortaya çıkan çay aroması kilo vermeyi desteklemektedir. Kalp ve damar hasarını önler stres ile ortaya çıkan durumları önleyebilecek yardımcı antioksidan ve antiinflamatuar özelliklere sahiptir. Zencefil kan şekerini iyileştirebilir ve kökü kolesterolü azaltmaktadır.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0