0
Yeni Ford Mondeo
Yeni Ford Mondeo

Yeni Ford Mondeo Tanıtıldı

Ford, Çin’de düzenlediği bir etkinlikte yeni Mondeo modelini görücüye çıkardı. Fiyatı henüz belli olmayan yeni Mondeo’nun özelliklerini güncel yazımızda sizler için bir araya getirdik.

Geçtiğimiz günlerde Çin’de, Ford tarafından düzenlenen etkinlikte yenilenmiş kasasıyla Ford Mondeo görücüye çıktı. Türkiye’ye gelip, gelmeyeceği belli olmayan modelin, agresif dış görüntüsüyle yenilenen iç tasarımıyla kendinden oldukça fazla söz ettireceğini göstermiş oldu. Yenilenen Ford Mondeo’nun henüz satış fiyatı bilinmiyor.

ABD’de merkezli otomobil devi olan Ford, Çin’de gerçekleştirdiği etkinlikte yeni Mondeo’yu tanıttı, görüntüsüyle dikkatleri üzerine çeken Mondeo ne zaman satılacağı merak konusu oldu.

Yeni Ford Mondeo

Şirket modern bir hal alan dış görüntüsüyle Mondeo’nun dünya genelinde yapacağı satışı merakla beklemekte. Ancak ülkemizde satışa sunulmayacak olması Ford hayranları için beklenmedik bir duruma yol açtı.

Ford Mondeo’nun Türkiye’ye gelen son modeli oldukça heybetli ve kalıplı bir yapısı vardı. Yenilenen Mondeo eski tasarımından gelen özellikleri de vardır bunlardan en dikkat çekeni aracın kalıplı yapısından bir şey kaybetmemiş olmasıydı

2022 model Mondeo sedan çok daha agresif bir yapıya sahiptir. İnce ve kaputun altıdan geçen fark yapısıyla sportif bir etki yansıtılmıştır.

Aracın dış yapısında kapı kollarında Tesla’nın modellerinden esintiler görünmektedir. 2022 model Mondeo’nun tamamen elektrikli olacağı yönünde haberler çıksa da henüz bir resmi açıklama yapılmamıştır.

Aracın arka kısmında 245 sayıları bulunmaktadır. Bu sayılar aracın eski modellerinden gelen motor ve beygir durumunu yansıttığı düşülmektedir. Aracın nasıl bir motor seçeneğiyle satışa çıkacağı büyük bir sır olarak kaldı.

2022 model Mondeo’nun en dikkat çeken detaylarından bir tanesi de fuarda tanıtımı yapılan örnek aracın çift renk olmasıydı. Çift renkli görüntü aracı daha sportif hale getirmiş ve oldukça fazla dikkat çekmişti.

Aracın tanıtılan modelindeki özelliklerin her modelinde mi olacağı henüz netlik kazanmış değil. Renk seçeneğinin standart mı olacağını yoksa üst paketler mi için geçerli olacağı henüz açıklanmış değil.

Ford Mondeo Tamamen Elektrikli Mi Olacak?

2022 model Ford Mondeo’nun tamamen elektrikli olabileceğini düşündürse de bu konuda henüz resmi bir açıklama yok. Ford, etkinlikte Mondeo’nun teknik detaylarından çok tasarımına odaklandı.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0