0

En mutlu gününde mükemmel görünmek her gelinin hakkı. Hayatının aşkına “evet” derken o günün yıldızı gelindir. Gelinliğinden saç şekline, makyajından duvağına tüm bakışları üzerinde toplayacak ve dikkatle incelenecek gelinin yapması gereken yapısal özelliklerinin farkında olarak kendine en yakışan ve güzelliğini ortaya çıkaran stili bulabilmektir.

Gelin Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelin makyajını referans aldığınız ya da daha önceden denediğiniz bir makyöre / makyöze yaptırabileceğiniz gibi kendiniz de yapabilirsiniz. Gelin makyajında en dikkat edilmesi gereken konu makyajın abartıdan uzak ve doğal görünümlü olmasının yanı sıra fotoğraf çekimleri, nikah ve düğün için yeterli kalıcılığa sahip olmasıdır. Makyajınız sadece nikah töreni için kullanılacak ise daha pastel tonlar ve minimalist dokunuşlar uygulayabilirsiniz. Fakat akşam düğünleri için makyaj daha vurucu ve iddialı olmalıdır.

Ten Makyajı

İlk yapılması gereken işlem cildi kaliteli bir temizleyici ile arındırmak ve nemlendirmektir. Kusursuz bir makyajın olmazsa olmazı makyaj bazıdır. Günlük hayatta ihtiyaç duymayabilirsiniz ancak bu özel günde nemlendirici kremden sonra makyaj bazı uygulamanız makyajınızın uzun saatler boyunca dayanmasını sağlayacaktır. Tüm cildinize sürerek birkaç dakika emilmesini beklemelisiniz. Makyaj bazının tamamen kuruduğuna emin olduktan sonra makyaj süngeri yardımıyla fondöten uygulamasına geçebilirsiniz. Fondöten seçiminde kapatıcılığı yüksek ve cilt renginizle uyumlu tonları tercih etmelisiniz. Kır düğünü ya da açık hava kokteyl gibi bir organizasyon için ıslak bitişli fondötenleri, salon düğünü, kapalı alan nikahı gibi organizasyonlar için ise mat ten stili önerebiliriz. Fondötenden sonra sıra kapatıcı kullanmakta. Gelin makyajında en ideal kapatıcı likit kapatıcılardır. Gözaltı torbaları ve mor halkalar, kırmızı noktalar, kızarıklıklar için mutlaka kapatıcı kullanmalısınız. Aydınlatıcı kullanırken elmacık kemikleri takip edilerek yukarıya doğru sürülmeli, makyaj süngeriyle sabitlenmelidir. Yüzünüzün T Bölgesinden başlayarak boyun bölgenizi de kapsayarak orta boy bir fırça yardımıyla transparan toz pudra uygulayabilirsiniz. Böylece sırasıyla uyguladığınız makyaj bazınız, fondöteniniz, kapatıcı ve aydınlatıcınız birbirleriyle harmanlanacaktır. Gelin makyajında kalıcılığı nedeniyle krem allık tercih edebilirsiniz. Toz allık kullanacaksanız pudradan sonra, krem allık tercih edecekseniz pudra uygulamasından önce kullanmalısınız.

Göz Makyajı

Gelin makyajında far uygulamasında dikkat edeceğiniz en önemli nokta parlak renklerden kaçınmanız, pastel ya da toprak tonlarında tercihler yapmanızdır. Böylece beyaz gelinliğinizle daha uyumlu bir makyajınız olacaktır. Uygulama sırasında gözlerinizin iç köşelerine en açık tonu, dış köşelerine en koyu tonları sürmelisiniz. Eyeliner’ı mümkün olan en ince şekilde çekmeye çalışmalısınız. Rimeliniz suya dayanıklı ve koyu renklerde olmalıdır. Uygulama kirpiklerin kökünden dışarıya doğru olmalıdır.

Dudak Makyajı

Dudak nemlendiricisi uyguladığınız dudaklarınıza allığınızla uyumlu bir ruj rengi seçerek en az iki kat uygulama yapın. Parlatıcı gelin makyajı için uygun bir seçim değildir. Bu son dokunuştan sonra ömür boyu sürmesini dilediğimiz bir başlangıç için işte hazırsınız.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0
hayriye