0

Genç görünmekGenç görünmek için uygulayabileceğiniz bazı teknikler vardır; ancak yapabileceğimiz en etkili şey beslenme alışkanlıklarımızda ve hayatımızın her alanında istikrarlı bir yol izlemektir.

Köklü bir değişiklik yapmamız mümkün olmasa da daha genç görünmek için yaşlanma sürecini yavaşlatmamız imkansız değil.

İşte size 10 basit adımda daha genç görünme önerileri:

Detoks – Vücudumuzdaki toksinlerden arınabilmek için detoks yöntemi çok önemlidir. Metabolizmamız bunu yapabilme yeteneğine doğal olarak sahip olsa da günlük hayatımızda, hava, gıda ve çevremiz nedeniyle, başedemeyeceğimiz kadar çok kimyasal tehlikeye maruz kalıyoruz. Vücudumuzun toksinlerden arınmasına yardımcı olmak için taze meyve ve sebze tüketebilir; detoks için bitkisel içerikle üretilmiş olan detoks bandını düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Uyku – Her gün minimum 6-7 saat olacak şekilde yeterli bir şekilde uyumak cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Mükemmel bir uyku, büyüme hormonunun iyi salgılanabilmesi açısından önemlidir. Böylece ölü hücrelerimizden arınmış oluruz.  Yeterli miktarda uyuduğumuz takdirde cildimiz daha genç görünecektir.

Beslenme – Günlük alışkanlık olarak sağlıklı bir beslenme programına sadık kalmak vücudumuzun dinamik, fit ve genç kalması için hayati önem taşır. Özellikle kırmızı et yerine balık eti yemeye çalışın. Lifli gıdalar, sebzeler, meyveler ve vitaminler diyetinizde yer vermeniz gereken gıda türleridir. Ayrıca daha az kafein tüketmelisiniz.

Egzersiz– Düzenli olarak yapacağımız egzersizler sayesinde kendimizi gerçek anlamda mutlu, enerjik ve güvende hissederiz. Egzersiz yaparak aynı zamanda kemik ve yoğunluğumuzu arttırarak bedenimizin çok daha genç görünmesini sağlayabiliriz. Kardiyo, yürüyüş ve yüzme egzersizlerinizi her gün yapmayı ihmal etmeyin.

Stresten Uzak Durun– Stres ve endişenin tüm izleri yüzümüze yansır ve bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösterebilir. Stresle başa çıkarak sürekli huzur içinde olmanıza yardım edecek şeyler yapmaya çalışın.

Yapıcı ve İyimser Olun – İyimser bir düşünce yapısı ve olumlama bize pozitif bir hayatın kapılarını açacaktır. Ters yöndeki tüm düşünceleriniz sizi başarısızlığa götürür ve pasifleştirir. Pozitif düşünce yapısına kavuşmak için meditasyon egzersizleri yapmayı deneyin.

Doktor Kontrolleri– Nasıl ki arabanızı belli periyodlarda bakıma götürmeyi ihmal etmiyorsanız, kendi sağlığınız için de gerek günlük gerekse periyodik bakımlarınızı ihmal etmemelisiniz. Düzenli olarak doktor kontrolünden geçmek olası tehlikeleri en başından farketmeniz ve önlem alabilmeniz açısından önemlidir.

Hareketli Yaşam– Aktif bir hayat yaşamaya çalışın. Hareketli yaşam iyi hissetmenizi; ve eğer ileri bir yaştaysanız hatırlama gücünüzü arrtırmayı sağlar.

Sosyal Hayat – Sosyal hayatınız size tatmin duygusu veren, olumlu düşünmenizi ve genç hissedip görünmenizi sağlayan en önemli faktörlerdendir. Ailemiz, arkadaşlarımız, komşularımız, iş arkadaşlarımız ve diğer sevdiklerinizle irtibatta olmak sizi mutlu edecektir.

Verimlilik- Günlük hayatınızın performansını gözden geçirin. Kilonuz olması gereken noktada mı? Eğer değilse ideal kilonuza ulaşmaya çalışın. Ayrıca cildinizi, gözeneklerinizi, saçınızı ve dişlerinizi de kontrol edin. Bunlar yaşımızı gösteren kilit bölgelerdir. İyi görünüp hissetmek performansımızın artmasına katkıda bulunur.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0