0

Yaş aldıkça sadece aklımızda sorunlar, takıntılar, pişmanlıklar değil; bedenimizde toksinler, kirler, paslar birikiyor. Yaşlanmanın elbette önüne geçmek mümkün değil ama daha zarif, güzel ve sağlıklı yaşlanmak için dikkat edilmesi gerekmektedir.

Geçen zamanı geri getiremeyiz ama yaşlanmayı geciktirici tedbirler alabiliriz.

İlk olarak;  Alkol ve sigara kullanımının bırakılması gerekmektedir. Çünkü alkol ve sigara kullanımı, birçok sağlık probleminin kaynağı olarak bilinmektedir. Ayrıca cildinizin daha çabuk yaşlanmasına, saçlarınızın cansızlaşmanıza neden olmaktadır.

Sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen göstermelisiniz. Antioksidanlar, vitaminler ve minerallerle dolu taze sebze ve meyvelere ağırlık vererek cildinizi gençleşmesini sağlayabilir, kırışıkların önüne geçebilirsiniz. Bunun yarı sıra günlük egzersiz alışkanlığını kazanmalı ve düzenli olarak yaparak daha dinç ve sağlıklı olmayı sağlayabilirsiniz. Bu sayede cildiniz sağlıklı olur, duruşunuz düzelir ve vücudunuzun şekle girmesi sağlanmaktadır.

Uykunuzu alın. Vücudunuzun kendini yenilemesi için yeterli zamanı tanımanıkz gerekmektedir. Ne çok ne az ortalama 6 saat uyku cildinizin daha diri kalmasına neden olacaktır. Aynı zamanda ağız ve diş bakımımızı ihmal etmemeli, özen göstermeliyiz ki daha sağlıklı diş ve gülüşlere sahip olalım.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0