0

Girişimciler ne kadar organize çalışırsa verimlilikleri o denli artacak, etkinlikleri de o denli iyileşecektir. Zamanı etkin kullanan girişimci hedefine giden yolda karşısına çıkacak engellerle çarpışmaya daha çok vakit bulacaktır. Bu yazımızda girişimciler için faydalı mobil uygulamaları derledik.

Evernote

Girişimcinin aklına gelen parlak fikirleri kaydetmesi ve herhangi bir cihazdan paylaşmasına olanak tanıyan Evernote ücretsiz bir uygulama. Yapılacaklar listesi ve cihazlar arası senkronize çalışması bu uygulamanın en güzel iki özelliği.

Skype

Ücretsiz çağrılar yapmak, çağrıları kaydetmek, toplantılar düzenlemek isteyen girişimciler Skype kullanıyor. Özellikle sık yurt dışına çıkan bir girişimciyseniz cihazınızda Skype mutlaka olmalı.

Headspace

Hep çalışmak olmaz değil mi? Yeni fikirlerden ilham almak için biraz meditasyon gerekli. Bu uygulama sayesinde yoğun çalışma temposundan sıyrılıp konsantrasyonunuzu arttırabilirsiniz. Uygulama sesli yönlendirmelerle kullanıcıya yardımcı oluyor.

LinkedIn

Kariyerinizi daha yukarılara taşımak istiyorsanız LinkedIn kullanmalısınız. Uygulama basit ara yüzü ile kullanıcı dostu şekilde tasarlanmış. Burada oluşturacağınız bir profilin size hangi kapıları açacağını tahmin edemezsiniz.

FreshBooks

Bırakın masraflarınızı FreshBooks takip etsin. Siz vaktinizi işinize ayırın. Makbuz ve giderleri kolayca izlemeye sağlayan uygulama faydalı bir finans uygulaması.

Dropbox

Girişimcilerin hayatını kolaylaştıran diğer bir uygulama Dropbox. Onun sayesinde belgelerinizi bulutta saklayabilir ve dilediğiniz zaman dilediğiniz kişiyle paylaşabilirsiniz.

Canva

Karmaşık grafik programlarından bunaldıysanız Canva tam size göre. Canva ile görselleri kolayca düzenleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz görselleri sitenizde ya da sosyal medya kanallarınızda kullanabilirsiniz.

TapeACall Pro

Kalem kağıtla uğraşmak istemeyen girişimciler TapeACall Pro’yu tercih ediyor. Iphone’daki görüşmeleri kaydedebileceğiniz gibi toplantıları da bu uygulama ile kayıt altına alabilirsiniz.

Basecamp

Proje yönetim araçları içinde en çok tercih edilenlerden biri Basecamp. Bu uygulama iş yönetim sürecinde dosyaların, sohbetlerin, yapılacaklar listesinin derli toplu şekilde olmasını sağlayarak iletişimsizliği bitiriyor.

RescueTime

Girşimci için fikirden, sermayeden sonra en değerli şeylerden biri zaman. Zamanı etkin şekilde kullanmak istiyorsanız RescueTime uygulamasını mutlaka denemelisiniz. Arka planda çalışan uygulama hangi uygulamalarda ne kadar zaman geçirildiğinin, hangi web sayfalarında ne kadar süre dolaşıldığının raporunu kullanıcıya sunuyor.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0
hayriye