0

Binlerce kurye ve bine yakın çalışanıyla yemek, market ve benzeri ihtiyaçların mobil uygulama üzerinden sipariş edilmesini sağlayan İspanya merkezli Glovo uygulaması Türkiye Fransa, İtalya, Portekiz, Şili, Peru, Arjantin, Brezilya, Mısır, Fas, Romanya ülkelerinde onlarca şehirde hizmet sunmakta ve kullanıcıların taleplerini  dakikalar içinde teslim etmektedir.

İspanya merkezli talep bazlı teslimat girişimi Glovo’nun kurucu ortağı ve CEO’su Oscar Pierre yapmış olduğu açıklamada ;

’ 2018’den bu yana Türkiye’nin içinde bulunduğu 4 ülkede operasyonlarımızı durdurma kararı aldık’’ diye belirtti. Bu dört pazardan çıkış yaparak Güneybatı & Doğu Avrupa, Latin Amerika ve Sahra Altı Afrika bölgelerinde liderliklerinin güçleneceğini ve 2021 yılında hedeflemiş oldukları kâr’a ulaşacaklarının altını çizdi.

Kararın şirket stratejisini geliştirmek amacıyla alınmış olduğuna değinen Pierre ‘’ Glovo olarak birinci sınıf bir kullanıcı deneyimi ile kuryelerimize, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza değer yaratmaya devam edeceğiz. Türkiye’deki tüm kuryelerimize, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza yoğun emekleri, bize olan bağlılıkları ve süregelen destekleri için teşekkür ettiğimizin bilinmesini isterim.’’ diyerek açıklamasını sonlandırdı.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0