0

Göbek yağlarını eritmek için hergün 10 dakika

Nihayet yaz geldi ve kışın aldığımız kalorileri yakma telaşı da başlamış oldu. Yaz tatiline erken çıkacak olanlar için süre daha da kısıtlı. Gerek bayan gerekse erkek olsun kimse yağlı bir göbekle bikini veya mayo giymek istemez. Siz de göbek yağlarından muzdarip çoğunluğun içindeyseniz ve vaktiniz de kısıtlıysa, her gün sadece 10 dakika ayırmanızı gerektirecek egzersiz önerilerimizi okuyun. Üstelik bunları uygulamak için pahalı fitness salonlarına gitmeniz de gerekmiyor.

Hergün düzenli olarak yapacağınız bu egzersizlerle 150 kalori yakabilirsiniz. Egzersizlere ek olarak dilerseniz kısa sürede kas geliştirmenizi sağlayacak kas uyarıcı bir zayıflama kemeri kullanarak karın bölgenizdeki yağlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Bu kemerler kaslarınızı yaydıkları titreşimlerle uyararak daha fazla kas çalıştırmanızı sağlıyorlar.

İlk 2 Dakika

İlk 2 dakikada ip atlayın. İpin her bir dönüşünde 2 kere zıplayarak başlayın. Güvenliğiniz için doğru ölçüde bir atlama ipi kullanın ve ayaklarınızın üzerine yumuşak bir şekilde basın. Eğer sıkılacağınızı düşünüyorsanız ritmik bir müzik açarak ve yakacağınız kalorileri düşünerek ip atlamak daha zevkli olabilir.

2-3. Dakikalar

Squat Thrust ve şınav egzersizi

Squat Thrust ve Şınav Egzersizi

Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak, kollarınız yanlarda ayağa kalkın. Sonra, kafanızı öne çıkararak yavaşça çömelin ve ellerinizi ayaklarınızın dışında yere koyun. Elleriniz mümkün olduğunca karşıya dönük vaziyette olmalıdır.

Tek bir hareketinizle bacaklarınızı arkanıza doğru çekin ve düzgün bir şınav çektikten sonra çömelme pozisyonunuza geri dönün. Sonrasında tekrar ayağa kalkın.

3-4. Dakikalar

Her dönüşte bir kez zıplayarak ip atlayın.

4-5. Dakikalar

2-3. dakikalarda yaptığınız egzersizi tekrar yapın. Fakat bu kez aşağıdaki resimde gördüğünüz Side Plank hareketini ekleyin.

Side Plank Egzersizi

Çömelme ve çekme hareketinden sonra sol elinizi kaldırmak suretiyle kendinizi sağ elinizin üzerinde yukarı doğru kaldırın.

Sol ayağınızı döndürün ve ağırlığınız sağ bacağınızda olsun. Boynunuzu tavana doğru bakacak şekilde çevirin. Şınav pozisyonuna geri döndükten sonra hareketi diğer tarafınızda tekrarlayın. Bitirdikten sonra çömelme pozisyonunuza dönün, ayağa kalkın ve tekrar başlayın.

5-6. Dakikaalar

Tekrar ip atlayın. 3-4. dakikalarda olduğu gibi her dönüşte bir kere zıplayın.

6-7. Dakikalar

Squat Thrust ve şınav egzersizini tekrarlayın. Bu kez bacak kaldırma hareketi ekleyin.

Leg lift

2-3. dakikalarda yaptığınız hareketlere ek olarak sadece şınav çekerken tek ayağınızı yerden yaklaşık 50 cm. kadar yukarı doğru kaldırmaya çalışın. Bacağınızı indirip diğer bacağınız için de aynısını tekrarlayın. Çömelme pozisyonunuza geri dönün, ayağa kalkın ve tekrar başlayın.

7-8. Dakikalar

3-4. dakikalarda olduğu gibi ip atlayın.

8-9. Dakikalar

Bu kez dağ tırmanma egzersizi eklenmiş olarak tekrar Squat Thrust ve şınav egzersizi.

Dağ tırmanma egzersizi

2-3. dakikalarda yaptığınız egzersizleri aynı sırada takip edin. Ek olarak şınav çekme pozisyonundayken olduğunuz yerde hızlıca koşun.

Her seferinde dizlerinizin karnınıza değdiğinden emin olun. Koşuyu 5 kere tekrarlayın.

9-10. Dakikalar

İlk 2 dakikada yaptığınız şekilde ip atlayın. Bu hareketleri hergün yaptığında her gün biraz daha yağ erittiğinizi düşünün.

Tüm bu egzersizleri istikrarlı ve bu düzende yaparsanız sonuçlarını en kısa sürede göreceğinize emin olabilirsiniz. Hiçbir şey bir anda olmaz. Önemli olan kararlı olmaktır.

Çeviri : www.acemiyim.com


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0