0

Makyaj Öncesi Yüzünü Hazırla!

Makyaj yapmaya başlamadan önce yüzümüzü makyaja hazırlamalıyız. Bunun için cilt temizleme toniği tecih etmeli, muhakak yüzümüzü nemlendirmek için nemlendirici kremimizi sürmeyi ihmal etmemeliyiz. Bu cildimizi daha canlı, parlak ve yumuşak bir görünüme kavuşturacaktır.

Fondöten Seçimine Dikkat Et!

Yüzümüzde açıklı-koyulu cilt lekeleri var ise, fondöten renk tercihimizi, cildimizdeki koyu renge yakın tonlardan yana kullanmalı ve T bölgesi dediğimiz alın-burun-çene bölgelerimizde yağlanmalar gözlemleniyorsa, bu kısımlara daha hafif fondöten uygulamayı tercih etmeliyiz.

Gözler, Bakışları Temsil Etmelidir!

Göz makyajımız için göz çevresi ve göz kapaklarımıza fondöten renginden 2 ton açık renkte pudralı kapatıcı uygulayabiliriz. Böylece göz çevremiz daha aydınlık görünüme kavuşacaktır. Gün içerisinde daha büyük ve etkili bakışlara sahip olabilmek için göz kalemi veya eye-liner tercihide yapabiliriz ama doğal bir görünüm sağlamak istiyorsak göz kapaklarımıza toprak ve kahve tonlarında far tercihi ile  bakışları etkili bir görünüme kavuşturabiliriz.

Not: Göz kalemi ve eye-liner’ı akşam makyajınızda tercih etmelisiniz.

Rimel-maskara tercihiniz doğal olsun!

Woman applying mascara on eyelashes

Maskarayı sürerken işlemi aşağıya doğru bakarak uygulamaya dikkat edin. Günlük makyajlarda kahve tonlarında maskara tercih edebiliriz.Çünkü gündüz makyajımızı daha doğal bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Siyah ve daha renkli maskaraları akşam tercih etmelisiniz.

Gülüşünüzü allıkla tasarlayın!

Elmacık kemikleriniz belirginse, ön plana çıkarmamak için hiçbir nedeniniz yok. Ten renginize uygun tonlarda seçtiğiniz allığınızı, elmacık kemiklerinizi gülerek ortaya çıkarıp uygulayın. Ayrıca allık sürüş yönünüzü şakaklara doğru değil, kulak hizasına doğru, yatay yönde vuruşlarla uygulayın. Böylece zayıf yüzünüz daha oval görünecektir. Yuvarlak bir yüze sahipseniz, allığınızı şakaklara doğru sürerek yine oval bir görünümü yakalayabilirsiniz.

Dudaklarını ön plana çıkarmalısın!

Başlangıçta ilk olarak ruj öncesi dudaklarımıza nemlendirici sürmeyi alışkanlık haline getirmeliyiz. Böylelikle ruj sürümünü  daha kolay gerçekleştirebilir, dudaklarımız kuruduğunda pul pul dökülüyormuş görünümünden kurtulabiliriz


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0