0

Pozitif enerjiÇoğumuzun hayat enerjisi, biz onu pozitif veya negatif enerjiye çevirmeden önce, nötür durumdadır. Evrende herşey kendi enerjisiyle varolsa da, her bir ruh ve aura, bu enerjinin alışverişi, gelişimi ve etkileşimi özelliğine sahiptir. İnsan tarafımız bizi daha duygusal ve olumsuzluklara karşı daha savunmasız bir duruma sokar. Ruhumuz, çevresinde pozitif bir ortam oluşturmakta başarısız olduğunda, daha çaresiz ve karamsar hissetmemize neden olacak daha geniş bir alan yaratmaya başlar. Olumsuzluk en çok da bireyin kendisi tarafından yaratılır. Düşünceler, hisler, kelimeler ve hatta negatif bir tavır bile çevrenizde negatif enerjinin oluşmasına neden olabilir. Sizinle etkileşim kuran insanlar ve ziyaret ettiğiniz yerler bile negatif enerjiye sahip olabilir. Negatif enerji, ona inanan her yaşam özünü etkileyebilir. Yavaşça büyümeye başlayarak ruhumuzu ve beynimizi ele geçirir. Olumsuz dalgaların bizi etkilemesine izin vermemek ve çevremizdeki olumlu şeyler üzerine odaklanmamız mutlu olabilmek ve mutlu edebilmek için kendimize olan sorumluluklarımzdan biridir.

Oumlu bir Ruh ve Kişilik İnşa Etmek

Tüm iyi şeyleri ve pozitif enerjiyi çekmek için varlığınız ve auranız iyi bir alıcı olmalıdır. Size kendinizi iyi hissettirecek ve iç dünyanızı keşfetmenize yardım edecek bu enerjiyi kabul edebilmek için daima açık olmalısınız. İşte pozitif enerjiyi kendinize çekmek için yapabilecekleriniz:

 • Pek çok insan kader ve alınyazısına inanır. Temelde iyi olan bu inançla ilgili yanlış birşey yoktur. Yanlış olan şudur ki; çoğu insan kaderine lanet eder ve negatif tutum ve davranışlarına bahane olarak bunu kullanır. Sorunların üstesinden gelip aydınlık tarafı görmeyi reddetmek daha kolay gelir. Karamsar insanlar daima karanlıktan şikayet ederler; halbuki ışığı görmek için tek yapmaları gereken pencereye doğru birkaç adım yürümek ve gözlerini açarak güneşi görmektir. Buradaki temel nokta çaba göstermektir.
 • Sürekli hatalarınız üzerinde durmak yerine, kendinizi analiz ederek işe başlayın ve iyi yönlerinizi vurgulayın. Diğerlerinden neden ve nasıl daha iyi olduğunuzun farkına varmaya çalışın. Olduğunuz kişi için mutluluk duyun. İnsanın kendisinden memnun olması büyük bir saadet ve huzur getirir.
 • Hayatı karşınıza çıktığı gibi kabul edin ve kucaklayın. Hayatın ve koşulların kontrolünü ele geçirmeye çalışmaktan vazgeçin. Her anınız için elinizden gelenin en iyisini yapın ve gerisini hayata bırakın. Yaşamı sürekli sorgulamaktan vazgeçin; asla günlük güneşlik veya uzun süre bulutlu olmayacak.
 • Meditasyon önemli bir araçtır. Ruhunuzla ve varoluşunuzla iletişim kurmanıza yardım eder. Varoluşunuzun derinliklerine indikçe kendinizden daha çok zevk alacaksınız.
 • Egzersiz ve yoga daima zinde olmanızı sağlar. Sağlıklı bir vücut iyi hissetmenize ve kendiniz hakkında pozitif duygulara sahip olmanıza yardım eder.
 • Geçmişinizi ve pişmanlıklarınızı gözden geçirin. Kötü anılarınıza ve iç dünyanızdaki çatışmalara yol vermediğiniz sürece ruhunuzun iyileşmesini sağlayamazsınız. Bu nedenle geçmişi affetmeniz şarttır. Olumsuzluk depresyona, asabiyete ve pişmanlığa uygun zemin hazırlayan bir tutumdur. Yaşamınızdan tüm olumsuz his ve duyguları çıkarın.
 • Minnettar ve şefkatli olun. Egonuzu bir kenara bırakarak sadece varlığınızın yaşama uyum göstermesine izin verin. İnsanları asla küçümsemeyin, onlara saygıyla yaklaşın. Sizin insanlara davranış biçiminiz onların size davranış biçimini de belirliyor olabilir.
 • Kıskançlıktan uzak durun, diğerlerinin mutluluklarındaki yalnızlığı bulun. Hata ve kusur aramaktan da vazgeçin. Negatif enerji kıskançlık ve kin duyguları ile hayat bulur.
 • Hayallerinize inanın ve amaçlarınıza ulaşmak için tüm gücünüzle çalışın. Neler hissettiğinizi not alın. Gün içinde başınıza gelen iyi şeyleri ve duygularınızı yazın. Güzel bir gün için kendinize minnet duyun.
 • Yaşamınızı dengede tutun. İniş ve çıkışlar hayatın birer parçasıdırlar. Dolayısıyla bazen karamsarlığa düşseniz de paniğe kapılmadan yüzleşin. Her zaman dört dörtlük yaşamak mümkün değildir.
 • Başkalarına yardım edin; fakat kendinize vakit ayırmayı da ihmal etmeyin. Kendinize öncelik verin. Bu sizin bencil olduğunuzu göstermez. Dürüstlüğü ilke edinin ve aşırı eleştirel davranmayın.
 • Duygusal ve fiziksel stresi uzaklaştırmak için kendinize yeterince zaman ayırın. Rahatlatıcı bir masaj veya spa seansı arada bir mola vermek için iyi seçeneklerdir.
 • Kendinizi doğanın kucağına atın. Huzurlu atmosferin tadını çıkarın ve derin derin nefes alın. Vücudunuzun her köşesinde temiz havanın iyileştirici etkisini hissedin. Kendinizle başbaşa zaman geçirin.
 • Ruhunuzu dinlendirecek müzikler dinleyin.
 • Aromaterapi ile doğrudan duygularınıza hitap edin.
 • Herşeyin pozitif yönlerini görmeye çalışın. Kadere lanet okumayın. Kendinizi ve etrafınızda şekillenen yaşamı kabul edip sevin. İyi ve güzel bir gelecek hayal ederek onu gerçekleştirme yolunda ilk adımı atın.

Bu listenin bir sınırı yoktur. Ufacık şeyler bile pozitif enerjiyi elde etmenizi sağlayabilir. Pozitif enerjiyle dolu bir yaşama kavuşmak için önce ona inanmalısınız. En önemlisi de çevrenizde sadece pozitif bulduğunuz şeyleri ve insanları bulundurun.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0