0

Güzel bir gülümsemeye sahip olabilmek için beyaz dişler yeterli değildir. Beyazlıkla beraber sağlıklı diş etleri ve dişlerin orantısı da çok önemlidir. Hollywood gülüşü diş, dudak ve diş eti uyumu sağlayarak mükemmel gülüş elde edilmesini hedefler. Hollywood gülüşü diş estetiği uygulamalarıyla hastanın diş yapısındaki sorunların düzeltilmesi ve porselen ile kaplanması sonucu sağlıklı, estetik bir görünüm elde edilmesidir. Son yıllarda ”hollywood smile” yükselen bir trend olarak dikkat çekmektedir. Sosyal hayat içerisinde güzel bir gülümseme iletişim ve özgüveni arttırır, birçok alanda avantaj sağlar.

Hollywood Gülüşü İçin Yapılan İşlemler Nelerdir?

Diş Beyazlatma

Güzel bir gülüş için en önemli detay beyaz dişlere sahip olmaktır. Diş hekiminiz tarafından uygulanacak diş beyazlatma işlemleriyle Hollywood gülüşü işlemi için dişleriniz hazır hale getirilir.

Implant işlemi

Hastanın diş bütünlüğünü bozan sorunları varsa implant tedavisiyle giderilebilir.

Porselen vener

Kısa sürede gerçekleştirilebilen ve diş dokusuna en az müdahale edilen yöntemdir. Bu özelliğiyle diş yapısını korur. Porselen vener kırık, sarı renk, küçük, aralıklı ve çarpık dişler için yapılan bir uygulamadır. Işık geçirme özelliği nedeniyle doğal dişlerden ayırt edilemezler.

Hollywood Gülüşü Nasıl Yapılır?

Laminate porselen

İlk yapılması gereken hastanın dişlerinin laminate porselen uygulamasına uygun olup olmadığına bakılmasıdır. Diş gıcırdatma alışkanlığı olan, çarpık dişlere sahip, üst ya da alt dişleri aynı hizada kapanan kişiler bu uygulama için uygun değildir. Bu tip hastalara diş teli takılması ve gerekirse çene ameliyatı önerilir. Laminate porselen uygulamasında dişlerin ön yüzeylerinden küçük bir aşındırma yapılarak hazırlanan porselen yaprakçıklar bu aşındırılan yerlere yapıştırılır.

Zirkonyum porselen

Dişlerinin ön yüzeylerinde kırıklar, geniş dolgular ve eksik dişlere sahip hastalar için zirkonyum porselen kaplama uygulaması uygundur. Zirkonyum doğal dişe benzer özelliklere sahiptir. Alerjik değildir, diş etlerini boyamaz. Zirkonyum porselen uygulaması ile doğal dişe yakın dişlere kavuşmak mümkündür.

Emax kaplama

En yeni restorasyon çeşididir. Zirkonyum ve laminate porselen kaplamalar gibi estetik, doğal görünümlü ve doku uyumludur. Metal kullanılmadan yapılır.

Pembe estetik

Estetik bir gülüşün vazgeçilmez tamamlayıcısı olan sağlıklı diş etleri Hollywood gülüşü için oldukça önemlidir. Kanamalı, kızarık, şiş ve çekilmiş diş etleri tüm ağız estetiğini bozar. Diş eti operasyonu ile diş eti çekilmeleri düzeltilebilir. Diş eti sorunları ilerlemiş olan hastalarda çene kemiği operasyonlarıyla müdahale edilebilir. Böylece sonraki aşamalarda kaplama yapılarak beyaz ve estetik gülüşlere sahip olunabilir.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0
hayriye