0

Sağlıklı bir beraberliği doğru iletişim, güzel bir arkadaşlık, karşılıklı empati, saygı, karşımızdakinin özerkliğini ve kişiliğini baskılamamak gibi olguların devam ettirdiği kabul edilmiştir. Karşımızdaki insanın kalbinin güzelliğini, insani özelliklerini, bütün canlıları sevmesini, anlayışlı ve empatik olmasını, fiziksel özelliklerini belirleyemediği için ilişkide önem verilmesi gereken kalp güzelliğinin olmasıdır.

Şöyle bir gerçeği de unutmamak gerekir ki, istisnalar hariç birçok insan önce fiziksel güzelliğini beğendiği bir karşı cinsle yakınlaşmayı tercih eder ve yakınlaşma sonrasında birbirlerini tanıyabilme şansı yakalarlar.  Ama dış görünüşe aldanmamak gerektiğinin altı çizilmelidir.

Çünkü başta fiziksel özelliklerine göre bakıp, yakınlaşmayı tercih ettiğimiz kişileri tanıdıkça, vakit geçirdikçe iç güzelliğinin çok farklı olduğunu görebilir ve ilişkinin devamı için bu kesin karara göre sonuçlandırmayı tercih ederiz.

Kısacası, bir ilişkide en büyük yanlışlardan biri, beraber olmaktan keyif alıp almadığımıza emin olmadan, birlikte aynı ortak noktalarda buluşacak mıyız diye düşünmeden, fiziksel özellikleri bizi çekiyor diye karşı cinsle ilişkiye başlamak olarak nitelendirebiliriz. O yüzden iyi tanıyıp, ölçüp, kalbini size açan birini tercih etmeliyiz.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0