0

Günümüz ilişkileri artık hızla ve kolayca tükenmektedir. Bunun nedeni ise; gerçek sohbetlerin yerini sanal iletişimin almaya başlaması günlük hayatın koşuşturmacasıyla beraberinde gelen stresin vb. etkisidir. Bu yaşadığımız sıkıntıları ilişkimizde belli eder, karşımızda ki kişiyi olayın içinde gibi yansıtırsak ne yazık ki, ilişkinin bitmesine zemin hazırlamış oluruz.

İlişkilerde yapılmaması gereken hatalar vardır. Bu hatalara uyduğumuz sürece sorun yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz.

YAPILAN HATALAR NELERDİR, NELER YAPILMAMALIDIR ?

Başlangıçta partnerinizde sevdiğiniz özellikler, zamanla en çok değiştirmek istediğiniz özellikler olmaya başlayabiliyor. Bunu sakın yapmayın! Tam aksine, karşınızdaki kişinin kusurları olduğunu kabul etmeye çalışın ve nedenlerini öğrenin. Böylelikle onu daha iyi anlayacaksınız.

Hayatınızın merkezine sakın koymayın! Sizde çok iyi biliyorsunuz ki, öncelik sizin hayatınız olmalıdır. Çünkü partnerinizden önce de bir hayatınız olduğunu unutmayın! Tam tersini yapıp, partnerinizi hayatınızın merkezi haline getirirseniz ve planlamalarınızı ona göre şekillendirirseniz daha çabuk sıkılmanıza ve tükenmenize neden olacaktır. Birbirinizi yıpratmamak için hayatınızın merkezi sizin benliğiniz olmalıdır.

Sakın geçmişe takılıp kalmayın, geleceği ise hiç planlamayın. Anın tadını çıkarmaya bakın. Hesapsız bir şekilde bugününüzü en iyi şekilde değerlendirmek emin olun ilişkinizi daha canlı tutacaktır.

Herhangi bir sorunda üstünü kapatıp , paylaşmamazlık yapmayın! Yada geçiştirmeyin. Daha çok problemlerinizi konuşarak çözerseniz, ileri de oluşacak büyük krizleri engellemiş olursunuz. O yüzden içinizde sakın tutmayın. Olmasını istediğiniz veya istemediğiniz ne varsa muhakkak partnerinizle paylaşmalısınız.

Dijital çağın getirdiği bir takım sorumluluklar var ne yazık ki. Günümüzün çoğunluğunu bu sosyal mecralarda vakit geçirerek harcıyoruz. Bazen iş sebebiyle, bazen de kişisel sebeplerden dolayı. Evet iş anlaşılabilir ama kişisel sebeplerinizi bir kenara bırakmaya ne dersiniz. Birlikte yapacak o kadar çok şey varken, vakti sosyal mecralarda heba etmek ilişkinizi olumsuz etkileyecektir. Mesela daha az oyun oynayabilir, daha az alışveriş yapabilirsiniz. Bunların yerine reel hayatta, partnerinizle geçirebileceğiniz eğlenceli bir zaman dilimi yaratabilirsiniz kendinize.Emin olun bunu yarattığınız an çok büyük bir hatadan kurtulmuş olacaksınız 😊


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0