İlişkilerde Yapılan Üç Hata


1
10 paylaşım, 1 point

Herkes hayatındaki kişi ile rüya gibi bir ilişki yaşamak ister ya da böyle birinin hayatına girmesini bekler. Fakat henüz ilişkinin başlarında yani flört aşamasında bazı küçük hatalar ilişkinin ilerleyen evrelerinde fark edilmeden büyüyerek o hayal edilen ilişkiyi baltalar ve yok eder. Gerek kadınlar gerek erkekler tarafından yapılmaması gereken bazı noktalar var ilişkilerde. İlişkinin güzel gidişatını bozan tüm dengeleri alt üst eden bu hatalara dikkat edilirse belki de ilişkiniz çok daha sağlıklı  ve uzun ömürlü olabilir. İşte ilişkilerde yapılan ve tüm büyüyü bozan o hatalar.

1.Sürekli İlgi Odağı Olma Beklentisi

İki kişi arasında kurulan duygusal bağ sonucu aslında bir hayat paylaşılmaya başlanmış demektir. İlişkilerde başlangıçta bu paylaşım abartılır ve karşılıklı olarak kişiler birbirlerine yoğun bir ilgi gösterirler. Tüm boş vakitler o kişiye ayrılmaya başlar gerekirse arkadaşlar veya çeşitli planlar ekilir, ertelenir. Fakat ne kadar bir hayatı paylaşma durumu olursa olsun bir birey olarak herkesin bu ilişkiden önce de var olan bir yaşamı ve düzeni vardır. Zaman zaman sevgiliniz sizden başka insanlarla da dışarı çıkabilir, kendi başına çeşitli aktivitelere katılabilir, yalnız kalmak isteyebilir. Aynı şey sizin içinde geçerlidir ve olması gereken olağan olan budur. Aksi bir ilişki karşılıklı bir bunalma ve sıkılma ile tatsızlaşır ve boğucu olur. Bu sebeple sevgiliniz her zaman her şeyden önce sizi düşünmek her plana ve organizasyona sizi dahil etmek zorunda değildir. Aynı şekilde sizden de böyle bir beklentide bulunmamalıdır.

2. Güven Problemi ve Beraberinde Gelen Yanlışlar

Belki geçmişteki ilişkileriniz belki de kişilik özellikleriniz gereği ilişkide kurulması oldukça önemli olan güven bağları konusunda biraz sıkıntı yaşıyorsunuz. Karşınızdakine her zaman sorgusuz sualsiz güven duyamamanız, tereddütlerinizin olması normal bir durumdur. Bu durumda güven bağlarını kurmak için tek ihtiyacınız olan şey zamandır. Zaman size karşınızdakine ne kadar güvenmeniz gerektiğini güzelce gösterecektir. Bu güven problemi, tereddütler sebebiyle ilişkilerde karşı tarafa yapılan küçük “güven testleri” oldukça yanlış ve yapılmaması gereken bir harekettir. Örneğin sahte sosyal medya hesapları üzerinden sevgililerine çeşitli mesajlar göndererek vereceği karşılığı merak eden insanlar var. Bu karşı tarafa yapılan bir nevi hakaret niteliği bile göstermektedir. Yapmanız gereken en doğru şey güvenle ilgili problemlerinizi güzel cümlelerle karşınızdakine anlatmaktadır. Tereddütlerinizden ona açıkça bahsettiğinizde olay hiç de karmaşıklaşmadan çözüme kavuşur.

3. Tartışmalarda Düşüncesiz Konuşmalar

İlişkilerde yapılan 3 hata içerisinde en çok dikkat edilmesi gereken ve bir o kadar kontrolün sağlanması zor olan madde budur: tartışmalar. Her ilişki içerisinde zaman zaman zıtlıklar yaşanır, küçük tartışmalar içinde bulabilir çiftler kendilerini. Peki bu ilişkinin tuzu biberi olan tartışmalar esnasında nasıl davranılması gerekir. İlişkilerde yapılan bir diğer hata tartışmalar esnasında düşünmeden kurulan cümleler ile dönüşü olmayan yıkımlara sebep olmak. Bir anlık öfke ile ilerisini ve karşınızdaki kişide oluşturacağı etkiyi düşünmeden kurduğunuz cümleleri ne yazık ki geri alma şansınız olmaz. Bu sebeple eğer çok hararetli bir tartışma ortamındaysanız ikiniz içinde sakinleşmek en doğru seçenek olacağı için söylemek istediklerinizi erteleyin. Biraz sakinleşip öyle konuşmanız gerektiğini karşınızdakine izah edin ve hemen o anda konuşmayı sonlandırın. Her zaman tartışmaları bir yenme yenilme durumu olarak görmek yerine karşılıklı anlama ve anlaşılma alanı olarak görürseniz yine böyle yıkıcı sonuçlar doğuracak sözlerden kaçınmış olursunuz.


Arkadaşlarınla paylaşmaya ne dersin?

1
10 paylaşım, 1 point

Ne Hissettin?

Şaşırmış Şaşırmış
0
Şaşırmış
Dumur Oldum Dumur Oldum
0
Dumur Oldum
İğrenme İğrenme
0
İğrenme
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Yandex.Metrica
Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir çıkarımda bulmayı amaçlayan sorular
Trivia testi
Bilgi ölçmeyi amaçlayan ve doğru/yanlış gibi cevapları olan sorular
Anket
Karar vermek veya insanların görüşlerini almak için oylama
Hikaye
Görsel, video gibi öğelerle zenginleştirilen metin
Liste
Klasik internet listeleri
Geri Sayım
Klasik internet geri sayımları
Açık Liste
En iyi paylaşımın belirlenebilmesi için kendi paylaşımını oluştur
Sıralama Listesi
En iyi liste öğesini belirlemek için oylama
Meme
Özel "meme"ler oluşturmak için kendi görsellerini yükle
Video
Youtube, Vimeo veya Vine
Ses
Soundcloud veya Mixcloud
Görsel
Resim veya GIF
Gif
GIF formatı