0

İnstagrama gönderi akışını ve hikaye güncellemelerini görmek için giriyor fakat bir türlü işin içerisinden çıkamıyor musunuz? O halde uygulayacağımız bazı adımlar ile instagram bağımlılığından kurtulabilir ve böylelikle kıymetli vaktinizi kendi başarı ve planlamalarınız doğrultusunda kullanabilir hatta boş zamanınızı bile oluşturabilirsiniz. O halde instagram bağımlılığından kurtulma yöntemlerini sıralayalım!

• Günlük kullanım sürenizi her gün bir önceki günden daha az tutun. Örneğin normalde beş saatinizi instagramda harcayan bir birey iseniz her gün 15 dakikalık bir süre kısıtlaması yapabilir ve bir iki hafta sonrasında bir saatlik zaman diliminde hikâye ve gönderi akışını sabitleyebilirsiniz. Böylelikle başarılı bir şekilde instagram bağımlılığından kurtulabilirsiniz.

• Hayatınız içinde önemli olan kişileri takip ediniz. Fazla kişiyi takip etmek görmeniz gereken asıl gönderi ve hikayelere bakma sürenizi azaltır.

• Keşfette zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsanız keşfete girdiğiniz andan itibaren telefonun uzun arka planında kronometre oluşturunuz. Böylelikle zamanınızı kontrol altına almış olur, keşfette ne kadar süre geçirdiğinizi bilmiş de olursunuz.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0