0
WhatsApp Yeni Özelliğini Duyurdu: Uygulamayı Keşfet Artık Çok Kolay
WhatsApp Yeni Özelliğini Duyurdu: Uygulamayı Keşfet Artık Çok Kolay

Instagram Hikayeye Birden Fazla Fotoğraf Nasıl Eklenir?

Güncel verilere göre Instagram’ın dünya üzerinde yaklaşık olarak günlük 500 milyon aktif kullanıcısı bulunmakta. Ülkemizde ise 52 milyon kullanıcısı bulunuyor. Sosyal medya ağları arasında popülerliğini koruyan Instagram her geçen gün kullanıcılarının uygulamadan daha aktif bir şekilde yararlanması için çeşitli özellikler sunuyor.

Instagram uygulamasının en çok kullanılan özelliklerinden biri olan Hikaye özelliği içeriğinde barındığı çeşitli özellikleri sayesinde kullanıcıları kendine çekmeyi başarıyor. Soru sorma, anket yapma, hikayeye cevap yazma gibi özellikleri ile kullanıcılar birbirleriyle mesajlaşmaya ihtiyaç duymadan etkileşim halinde kalabiliyor. 

Instagram üzerinde en çok merak edilen özelliklerinden biri ise hikayeye birden fazla fotoğraf eklemek.  Eğer sizde fotoğraf kolajı veya albüm gibi nostaljik türleri seviyorsanız Instagram’ın sizler için hazırlamış olduğu harika bir özelliği var. Üstelik harici bir program gerektirmeden uygulama içinde kısa bir sürede hikayenizi oluşturabilirsiniz. Instagram hikayelerinizi zenginleştirmek ve birden fazla fotoğrafı tek kareye ekleyebilmek için 2 farklı yol mevcut.

1.Yol: Layout Yerleşim Sekmesi 

 1. Instagram ana sayfasında sağ üstte yer alan ‘’ +’’ ikonuna tıklayın. Ardından çıkan pencerede en alt kısımda ‘’Hikaye’’ seçeneğine ilerleyin.
 2. Sağ tarafta bulunan ‘’Yerleşim’’ sekmesine tıklayın ve istediğiniz kolaj taslağını seçin.
 3. Sol altta bulunan ‘’Galeri’’ simgesine tıklayın. Galerinizde var olan fotoğraflardan kolaj yapmak istediklerinizi seçin.
 4. Seçim yapıldıktan sonra çıkan pencerede ‘’Yerleşim’’ sekmesine tıklayın. Dilerseniz efekt, metin,  gift gibi özellikleri de ekleyebilirsiniz. Sağ altta bulunan ok işaretine tıklayarak hikayenizi paylaşın.

2. Yol: Çıkartmalar Sekmesi

 1. Instagram ana sayfasında  sağ üstte bulunan ‘’+’’ işaretine tıklayın.
 2. Alt kısımda yer alan ‘’Hikaye’’ sekmesine geçiş yapın.
 3. Galerinizde bulunan ve yayınlamak istediğiniz bir fotoğrafı seçin.
 4. Sağ üstte bulunan güler yüz ifadeli ‘’Çıkartmalar’’ sekmesine  tıklayın.
 5. Çıkan pencerede çeşitli özellikler yer alıyor. Kare içinde yer alan artı ikonuna tıklayın.
 6. Yayınlamak istediğiniz bir fotoğrafı seçin ve onu istediğiniz bir oranda küçültme veya büyütme işlemi yaparak orantılayın
 7. Fotoğrafın üstüne tıklayarak görüntünün şeklini değiştirebilir ve yuvarlak, yıldız, kalp gibi şekillere dönüştürerek İnstagram hikayenizi zenginleştirebilirsiniz. 
 8. Sağ altta bulunan ok işaretine tıklayıp hikayenizi paylaşabilirsiniz.

Telefonunuz ister Android ister iOS olsun kolaylıkla bu iki yöntemi kullanarak Instagram hikayelerinizi kendi tarzınıza uygun tasarlayabilirsiniz.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0
tugba