0

İnstagram Reels özelliği nedir? İnstagram’ın kullanıma açtığı Reels özelliği kullanıcılar tarafından merak konusu oldu. TikTok’un bir özelliği olan Reels tamamiyle TikTok’tan uyarlanmış bir özelliktir.

İnstagram Reels Özelliği Nedir?

İnstagram’ın Reels adını verdiği bu özellik, kullanıcılara 15-30-60 saniyelik görüntü çekip montajlama ve görsel efekt ekleme olağanı sağlamaktadır. Videolar güncellenen İnstagram ile Reels izleme kısmını uygulamaya eklemiştir. Hikayelerde ve Ana sayfada takipçileriyle paylaşabileceğimiz bir özellik olarak görüyoruz.

İnstagram Reels Uygulamasında En Sık Karşılaşılan Sorunlar

İnstagram Reels Kaç Saniye?

Reels videoları oluşturma hikaye ekleme bölümünde bulunan Reels seçeneğindeki saniye belirledikten sonra başlar. 15 saniye veya 30 ya da 60 saniye aralığında videonuzu ayarlayıp istediğiniz içeriği çekebilirsiniz.

Reels Videoları En Fazla Kaç Saniye Çekilebilir?

Geçen yıl piyasaya sürülen Reels özelliği ilk olarak 15 saniye ile çekim yapabilme durumunu sağlıyordu, Son güncellemeden sonra ise 60 saniyeye kadar çekim yapmanızı sağlamaktadır.

İnstagram’da Neden Reels Özelliği Yok?

İnstagrama yeni üye olduysanız ve hesabınızı mail üzerinden etkinleştirmediyseniz Reels özelliğine ulaşamayabilirsiniz. Yapmanız gereken hesabınızı gelen mail ile etkinleştirmek olacaktır.

İnstagram Reels

 Kimler Görebilir?

İnstagram hesabınız eğer herkese açık şekilde kullanıyorsanız Reels paylaştıktan sonra keşfete düşmeniz durumunda paylaştığınız gönderiyi herkes görebilir ve videolarınızı kayıt edebilir durumda olacaktır. Görülmemesini istiyorsanız hesabınızı ayarlar kısmından gizlemeniz gerekmektedir.

Reels Neden Çıkmıyor?

İnstagram reels özelliği olmayan hesaplarda oldukça fazla olduğunu görmekteyiz Reels özelliği gelmeyen kullanıcılar kullandığı cihazı ve İnstagram’ın en son sürümünü güncellemesi gerekmektedir.

Instagram’a Reels Özelliği Gelmedi Ne Yapmalıyım?

Eğer özelliği gelmeyen bazı hesaplarda bu sorunları görmekteyiz. Telefon ve İnstagram uygulaması güncel ise yapmamız gereken bir diğer şey instagram’da bulunan yardım seçeneğine başvurmak olacaktır. İnstagram’a atacağınız mailde reels özelliğinin bulunmadığından bahsetmeniz üzerine instagram’ın gerekli incelemen yaptıktan sonra reels özelliği hesabınıza tanınmış olacaktır.

‘Reels Profil Izgarasından Kaldır’ Ne Demek?

Profilinizden paylaştığınız Reels videosunun kaldırılacağı ancak keşfet bölümünde Reels’in duracağı anlamına gelmektedir.

‘Reels Videosunu Profilde Gösterme’ Ne Demek?

Videonuzu direkt olarak hesabınızdan silme anlamına gelir, tekrar geri getirme durumunuz yoktur. Sıfırdan paylaşmanız gerekmektedir.

Reels Videolarının İzlenmesi Nasıl Artar?

Reels paylaşırken eğer gündemdeki etiketleri kullanırsanız Reels’ın keşfete düşme olasılığı daha fazladır ve keşfete düşerse daha fazla kişi tarafından izlenecektir.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0