0

Günümüz dijital çağda, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de internet üzerinden yapılan alışveriş her geçen gün daha artmaya başladı.  Çünkü, hızlı ve pratik alışveriş ile onlarca ürün içinden karşılaştırma yapılarak alışveriş keyfi herkese daha çok cazip gelmektedir. Böylelikle internetten yapılan online alışveriş ile tüketici hem zamandan kazanmış oluyor hem de daha hızlı ve kolay alışverişin keyfini sürmektedir.

E-ticaret sektörünün hız kazanması ile çoğu insan tarafından kullanılarak , yoğun bir alışveriş sirkülasyonu da oluşmaktadır. Hızı, zaman kaybının olmamasının yanı sıra fiyat açısından da daha uygun ve avantajlı olması da kar sağlamaktadır.

Alışveriş yapmayı seven herkesin, bilgisayar ve cep telefonlarından rahatlıkla erişebildiği bu sistem yapılan araştırmalara göre 2009 senesinden itibaren günümüze kadar artış göstermektedir! Yapılan başka bir araştırmaya göre 2020 ve sonra ki senelerde, ekonomik açıdan daha uygun olduğu için artışın daha da artacağı bekleniyor.

İnternet Üzerinden Yapılan Alışverişlerin Tahmini Oranları

  • %65,2-giyim ve spor malzemeleri
  • %26,8- ev eşyaları
  • %22,1-gıda maddeleri
  • %20,6- e-kitap, dergi, gazete ve kitap

Yapılan analizlere göre, Türkiye’de internetten alışveriş yapanların yaklaşık 24 milyonun %55’ini erkekler, %45’inin ise kadınların oluşturduğu gözlemlenmiştir.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0