0

Dişiliğin bir sembolü olarak yüksek topuklar

Kadınlar, daha iyi görünmelerini sağlayan ve kendilerini daha çekici kılan moda aksesuarlarını her zaman sevmiştir. Yüksek topuklu ayakkabılar ise dişiliğin bir sembolü olarak görülmektedir. Yüksek topuklu ayakkabılarla yürümeyi bilen kadınlarhanımefendiler olarak görülür ve çok fazla değer görür. Peki ama yüksek topuklar günümüzde nasıl görülüyor?

Peki ya siz ne sıklıkla yüksek topuklu ayakkabı giyiyorsunuz?

Yüksek topuk geçmişte nasıl görülüyordu?

Geçmişte yüksek topuklu ayakkabılar giyen kadınlar genellikle yüksek sosyetedendi. Bu kadınlar önemli iş adamlarının ve nüfuzlu erkeklerin, film yıldızlarının, şarkıcıların ve diğer yıldızların eşleri, sevgilileriydi. Ve bütün bu kadınlar çok daha geçmiş yıllarda da yüksek topuk tercih ediyordu. Ve zaman içinde yüksek topuk, kendisini en iyi şekilde sunmak isteyen ve nasıl göründüğünü umursayan üst sınıf kadınların “olmazsa olmaz” bir aksesuarına dönüştü.

Yüksek topuk günümüzde nasıl görülüyor?

Günümüzde, hemen her türlü kadın yüksek topuklu ayakkabıları tercih edebiliyor. Genç kadınlar kadar orta yaşlı kadınlar da yüksek topuktan hoşlanıyor. Ve halen, geç yaşlarda olmalarına rağmen yüksek topuklu ayakkabıları çok seven kadınlar var.

25 santimlik topuklular giyer misiniz?

Günümüzde genç kızlar aşırı ölçüde yüksek topuklu ayakkabıları tercih ediyor. Hatta 25 santim en kısalardan biri olarak kalıyor. Bir ayakkabı ne kadar yüksek topukluysa, o kadar popüler oluyor. Bu trendi oluşturan ve sürdürenler ise, ünlüler.

Peki siz yüksek topuklularla yürüyebiliyor musunuz?

Söylemeye gerek yok, yüksek topuklu giymek istiyorsanız, öncelikle bu ayakkabılarla yürüyebilmeniz gerekiyor. Diğer bir deyişle, bu ayakkabıları ayağınıza geçirmek yetmez. Aslında birçok genç kadın yüksek topuklularla yürüyemiyor ve buna alışmak için çok fazla pratiğe ihtiyaç duyuyor. Ama onları yargılamak bize düşmez. İnsanlar diledikleri ve rahat olduklarını düşündükleri şeyleri giyebilmeli.

Dolgu topuklu ayakkabılar aşırı ölçüde popüler

Dolgu topuklu ayakkabıları giymek çok daha kolay ve bu ayakkabılar birçok kadın tarafından çok daha rahat olarak görülüyor. Hatta dolgu topuklu birçok farklı ayakkabı türü de tercih edebilirsiniz. Bu topuk tipinin günümüzde bu kadar popüler olmasının nedeni de bu. Diğer taraftan, dolgu topuklu ayakkabılarla kıyafetlerinizi uyumlu kılmak bir parça daha zor olabilir. Bunun nedeni, dolgu topuklu ayakkabıların her tarzla birlikte gitmemesidir ve satın almadan önce kendi tarzınızı ve genellikle neler giydiğinizi düşünmelisiniz.

Yüksek topuklu ayakkabıların çekiciliğinin ardındaki sır ne?

Birçok erkek, kadınların neden yüksek topuklu ayakkabılara saplantılı bir şekilde bağlı olduklarını merak etmektedir. Ama çok basit bir nedenden ötürü bunu asla anlayamayacaklar: çünkü onlar erkek. Bunu saldırgan ya da feminist bir açıdan söylüyor değiliz. Ama erkek beyni, kadın beyninden çok farklı çalışmaktadır.

Ve durumu dengeleyecek bir şekilde, kadınlar da asla erkeklerle spor arasındaki bağlantıyı anlayamayaz. Bir maç esnasında çıplak bir kadın sahanın ortasında koşacak olsa, erkekler kadının bir an önce sahayı terk etmesi için bağırmaya başlayacaktır. Çünkü istedikleri maçı seyretmektir. İlginç ama doğru.

Bir kadın yüksek topuklu ayakkabı giydiğinde, farklı bir görünüm elde eder:

  • Bacakları daha uzun görünür,
  • Daha iyi bir vücut duruşu edinir,
  • Daha dik yürür,
  • Ve kendine güveni artar.

Yüksek topuklu bir ayakkabının bir kadında bu kadar çok etkiye neden olması ilginçtir. Ama en önemlisi, bir kadının yüksek topuklu ayakkabılarla kendini çok daha iyi ve çekici hissetmesidir. Diğer bir ifadeyle, kadınlarla yüksek topuklu ayakkabılar arasında yok edilemez bir bağlantı olduğunu söyleyebiliriz.

Kadınlar yüksek topuğu seviyor

Bu ne denli ilginç bir konu olursa olsun, bunu anlamaya çalışmak faydasızdır. Gerçek şu ki, kadınlar yüksek topuklu ayakkabıları seviyor! Ayakları daha seksi görünüyor, bacakları daha çekici görünüyor ve yüksek topuklu bir kadının vücut duruşu erkeklerin dikkatini çekiyor. Kadın kendine daha güvenen bir havada yürüyor ve daha çekici hissediyor. Yüksek topuklu ayakkabılar bir kadının kendine yönelik hislerini doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle de kadınlar asla yüksek topuktan vazgeçmeyecektir!

Erkekler için bir tüyo

Beyler, bir kadın size ilk görüşte aşık olduğunu söylediğinde çok fazla heyecanlanmayın. Biz de sevdiğimiz bir ayakkabı gördüğümüzde aynısını hissederiz ama gene de dolabımızda yirmi farklı çift daha bulundurmaktan geri durmayız… yedek olsun diye.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0