0

Kadınlar ilişkilerinde nasıl puanlama gerçekleştirir?

Kadınların ilişkilerinde kullandığı gizli puanlama sistemi

Muhtemelen erkekler, kadınların ilişkilerinde kullandığı gizli bir puanlama sistemine sahip olduğundan habersizdir. Ve bu puanlama sisteminin verdiği sonuçlar erkeklerin hayatlarının nasıl olacağını belirler. Daha da önemlisi, seks hayatlarının!
Erkeklerin çoğu, kadınların ilişkilerinde birçok şeyi puanladığından habersizdir. Oysa kadınlar her şeyin skorunu tutar ve gerektiğinde, kötü skorların bedelini erkek arkadaşlarına fazlasıyla ödetirler. İşin tuhaf yanı ise, erkeklerin çoğu zaman neyin yanlış olduğunu bilmemesidir. Kadınlar, erkeklerin olumlu ve olumsuz davranışlarını sürekli olarak puanlayarak, bu puanlama sonucuna göre hareket ederler ve bu da, çiftin hayatını doğrudan etkiler.
Bir kadınla erkek birlikte yaşamaya karar verdiğinde, asla bu işin detayları üzerine konuşmazlar. Sessizce kabul edilen, iki tarafın da önceki hayatında olduğu gibi davranacağıdır. Ve genellikle her iki taraf da az çok ebeveynlerinden gördükleri şekilde davranırlar ya da klişe sistemi hayata geçirirler: yani erkek evin ihtiyaçlarını karşılarken, kadın da evle ilgilenir.

Erkekler ilişkilerini bir bütün olarak görürken, kadınlar küçük detaylara önem gösterir
Erkekler genellikle ilişkilerine bir bütün olarak yaklaşır ve gerektiğinde büyük birkaç değişiklik ya da hamle gerçekleştirir ve asla önemsiz gördükleri küçük detaylarla ilgilenmezler.

Örnek: Erkekler düzenli olarak sevgililerine küçük hediyeler vermeyi düşünmez
Bir erkek sevgilisine hediye almak istediğinde, bunun büyük bir hediye olması kaçınılmazdır. Kadınların beyni ise küçük şeylere odaklanacak ve birçok alanda sayısız küçük karar alacak şekilde programlanmıştır. Bunun sonucunda, küçük ya da büyük olsun, kadınlar erkeklerin yaptığı her şeyi puanlar.

Örnek: Erkek, sevgilisine herhangi bir günde gül aldığında, bir puan alır
Bir erkek herhangi bir anda sevgilisine çiçek aldığında bir puan kazanır. Ya da arka arkaya altı gün sevgilisine birer gül aldığında, altı puan. Tek bir gül kadın tarafından hediye olarak algılanırken, bir buket gül ise yalnızca ev için dekorasyon malzemesidir.

Bir kadın erkek arkadaşından düzenli olarak gül aldığında, kendisinin onun hayatında en önemli kişi olduğunu anlar.

Erkeklerin çoğu kadınların nasıl skor tuttuğunu bilmez
Bu nedenle de, her zaman nasıl davranıyorlarsa aynı şekilde devam ederler ve bilinç düzeyinde asla ve asla puanlama yapmayı akıllarına getirmezler. Benzer şekilde, kadınlar da puanlamayı bilinç düzeyinde gerçekleştirmez. Bu bilinçaltında devam eden bir süreçtir ve dolayısıyla, sezgisel bir şekilde bu puanlamanın sonucuna göre davranırlar. Erkeklerle kadınlar arasındaki bu fark, birçok yanlış anlaşılmanın ve tartışmanın da kaynağındadır.

Kadınlar skor tutmada ve hafıza konusunda mükemmeldir
Kadınlar yıllarca skor tutabilirler. Bir kadın, sevdiği erkek için birçok şey yapar ve en sonunda erkeğin de bunu anlayarak skoru dengeleyeceğini umut eder. Erkek ise puanlamada kadının çok gerisinde kaldığını asla bilmez. Çünkü bir kadın skor 30’a 1 olana dek şikayet etmeden bekleyebilir. Ve en sonunda kadın tepki verdiğinde, erkek bunu şaşırtıcı bir gelişme olarak algılar ve hayal kırıklığına uğrar. Çünkü her şeyin yolunda olduğunu düşünmektedir.
Erkekler de kadınlar gibi skor tutmayı bilseydi, asla bu türden bir dengesizliğe izin vermezlerdi. Ve dahası, skorbordda 3-1 öne geçtikleri anda, kadının bu skoru dengelemesi için yakınmaya başlarlardı.

Kadınların puanlama sistemine örnekler

Tuvaleti ıslatmak = -5 puan
Klozeti ıskalamak = -7 puan
Yatağı toplamak = +1 puan
Yatağı toplamak ama dekoratif minderleri düzgün bir şekilde yerleştirmemek = 0 puan
Gecenin ortasında uyanarak şüpheli sesin kaynağını aramak ve bir şey bulamamak = +1 puan
Gecenin ortasında uyanarak şüpheli sesin kaynağını aramak ve bulmak = +3 puan

Çözüm
Kadınlar, her gün skor tutmalarının yanı sıra, uzun vadelerde de puanlama gerçekleştirir ve hiçbir şeyi asla unutmazlar. Örneğin, iki ay önce annesi hakkında kötü bir şey söylemişseniz, o gece seks yapamamanızın nedeni bu olabilir.

Sevgilinizin beklentilerini karşılayamadığınızda…

  • Size mesafeli davranır
  • Sinirli davranışlarda bulunur
  • Aşk hayatınız zorluklarla dolar

Böyle bir durumda, sevgilinize onun için ne yapabileceğinizi sorun. Yaptığınız her türlü olumlu şeyin artı puan demek olduğundan şüpheniz olmasın ama ona duygusal açıdan destek olmaya çalışmanız size çok daha fazla puan kazandıracaktır.
Sevgilinize çiçek aldığınızda, ona ne kadar güzel olduğunu söyleyin, akşam bulaşığa yardımcı olun. Böylelikle aldığınız puan, ona büyük bir hediye almanızla aynı düzeyde olacaktır. Bunun anlamı bir erkeğin yalnızca küçük şeylere dikkat etmesi gerektiği değildir elbette ama bir şekilde kadınların neyi nasıl puanladığını anlarsanız, hayat kaliteniz çok daha yükselecektir.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0