0


Saçlar Her gün Yıkanmamalıdır

Saçlarımızı her gün yıkmamaya özen göstermeliyiz. Saçları her gün yıkamak, saçlarımıza yapılacak en büyük hatadır. Çünkü çok yıkamak, saç köklerinin kırılmasına neden olmaktadır. Her yıkamadan sonra ki taramanıza, saçlarınızın dökülmesinden fark edebilirsiniz. Bu yüzden hafta da 3 kez yıkamaya dikkat etmeliyiz.


Saçlarınızı Rahat Bırakın
Kadınların, günlerinde en çok vakit ayırdığı, özenerek yaptıkları saçların bir sürü modelleri vardır. Ama genel bir ayrım yapmak gerekirse, 2 çeşit saç modeli çeşidi vardır. Toplu ve salınık saçlar . Fakat en çok tercih edilen saç modeli toplu saç modelidir. Toplu saç modeli, kullanımı ne kadar rahat gibi gözükse de başınıza köklü sorunlar getirebilir. Mesela saçlarınızı sürekli toplu tutmanız, gün içerisinde bir baş ağrısına neden olmakla birlikte saçlarınızın hava almaması sonucu koparak dökülmesinde neden oluyor.


Kurutma Makinesinden Uzak Durun
Alışkanlık haline getirdiğimiz her banyo sonrasında saçlarımızı ıslak bir şekildeyken kurutmak, saçlarımızın yanmasına sebep olmaktadır. Önceliğiniz ilk olarak havluyla saçlarınızı sararak kurutmak olmalı ki, ıslaklığın alınmasıdır.


Saç Kırıklarınızı Aldırmayı İhmal Etmeyin
Saç kırıkları için ayrı bir çaba göstermemize gerek yoktur, Çünkü soluduğumuz havalardan, tükettiğimiz sudan veya yediğimiz besinlerden bile saç kırıklık nedenleri ortaya çıkabilir. Bakım yaparsak saç kırıklarımızın önüne geçeriz düşüncesindeyseniz unutmalısınız. Saç kırıklığını yok edemeyiz ama kırıkları aldırarak önüne geçebiliriz.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0