0

Sağlıklı beslenme ve kilo verme için her sabah tahıl gevreği

Sabahları sahanda yumurta ve yağlı kahvaltılıklar yerine daha sağlıklı bir şeyler yemek isteyenler için mükemmel kahvaltı ne olabilir? Kilo vermek, daha sağlıklı bir yaşam sürmek, gün içinde ihtiyaç duyulacak enerjiyi kahvaltıdan edinmek ya da yıllar sonra yeniden kahvaltı alışkanlığına sahip olmak isteyenler için en iyi çözüm nedir sizce? Cevap, bir kase dolusu tahıl gevreği!

Her sabah bir kase dolusu tahıl gevreği yemeniz için 10 neden.

 1. Kilo alma riskini düşüreceksiniz 
  Yakın zamanda yapılan bazı araştırmalar, tam tahıl gevreği içeren bir diyet programında olan aşırı kilolu insanların, tahıl gevreği tüketmeyen kişilere göre daha fazla kilo verdiğini göstermektedir.
 2. Asla sıkılmayacaksınız
  Son yıllarda üreticiler piyasaya birçok farklı tahıl gevreği sürdü. Diğer bir ifadeyle, pazar size farklı tatlar sunmak isteyen sayısız markayla dolu.
 3. Gün içinde süt ya da yoğurt gibi gıdalardan elde etmeniz gereken kalsiyumu tahıl gevreği sayesinde çok daha rahat bir şekilde alırsınız
  Yetişkinlerin büyük çoğunluğunun çocukluklarında olduğu gibi süt tüketmediği, bunu isteseler bile akıllarına gelmediği bilinen bir gerçek. Ancak sabahları tahıl gevreği alışkanlığı edinmeniz, süt tüketiminizi de belli bir düzene sokabilir. Böylelikle gün içinde ihtiyaç duyduğunuz kalsiyum miktarının üçte birini henüz kahvaltıda elde edebilirsiniz.
 4. Karbonhidratlı gıdalara yönelik karşı koyulamayan arzunuzu tahıl gevreği ile tatmin edebilirsiniz. Tahıl gevreği demek, karbonhidrat demektir. Ve tam tahıl gevrekleri, iyi karbonhidrat anlamına gelir. Bu nedenle içinizdeki karbonhidrat canavarının tahıl gevreğine alışmasını sağlayın.
 5. Sınır yok, karmaşık kurallar yok. 
  Farklı günlerde farklı seçeneklere gidebilirsiniz. Meyve, yemişler ve farklı otlarla tahıl gevreğinizi çeşitlendirebilir ve böylelikle kahvaltıda 4 ana besin grubundan da ihtiyacınız olan miktarı alabilirsiniz.
 6. Tahıl gevreği kalbinizi korur. 
  Yapılan bilimsel araştırmalar düzenli tahıl gevreği tüketiminin kalp hastalıklarına yönelik riski %7 oranında düşürdüğünü göstermektedir.
 7. Vejetaryen beslenme. 
  Mutfakta taze sebze-meyvelerle değil, kuru gıdaların yanında saklanan tahıl gevreklerinin aslında tam anlamıyla sebze olduğunu unutmanız mümkün. Ancak tahıl gevrekleri kanser ve diğer hastalıklara karşı aşırı ölçüde etkili bitkisel kimyasallar olarak da düşünülebilir.
 8. Tahıl gevrekleri uzun kullanım ömürleri sayesinde her yerde saklanabilir ve atıştırmalık olarak tüketilebilir. 
  Kahvaltı yapmaya fırsatınızın olmadığı günler için, iş yerinizde küçük kutularda tahıl gevreği bulundurabilirsiniz. Hatta iş yerinde süt bulma şansınız da varsa, evde yapamadığınız kahvaltıyı iş yerinizde yapabilirsiniz. Ayrıca öğleden sonra olması muhtemel mide kazınmalarına karşı tahıl gevreği iyi bir atıştırmalık seçeneği olabilir.
 9. Multivitamin kaynağı.
  Çoğu tahıl gevreği demir ve folik asit gibi önemli besinleri içerdiğinden, vitamin ve mineral kaynağı olarak da görülebilir.
 10. Öğle yemeği, atıştırmalık ya da akşam yemeği için de iyi bir seçenek. 
  Akşamları evde yağlı yemekler yerine, sütle tahıl gevreği alabilir ve böylelikle vücudunuza büyük bir iyilik yapmış olursunuz. Ayrıca, gecenin geri kalanını da çok daha rahat ve enerjik geçirirsiniz.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0