Keçi Sütü ve Keçi Sütü İçerikli Kozmetik Ürünleri


1
6 paylaşım, 1 point

Günlük hayatta makyaj büyük bir kesim tarafından bir rutin haline gelmiş durumda. Her insanın gelir seviyesine göre ulaşabileceği çok sayıda kozmetik ürün de piyasada mevcut. Her geçen gün makyaj ve kozmetik sektöründe çalışmalar ve gelişmeler devam ederken en büyük hedef cilde en az zararı veren ürünleri elde etmek. Sizleri cildinizi en iyi şekilde beslerken, içiniz rahat bir şekilde uygulayabileceğiniz kozmetik ürünlerinden bir kısmıyla tanıştırmak isteriz. Bu ürünlerin içerisindeki sihirli madde ise keçi sütü.

Keçi Sütü ve Faydaları

Keçi sütünün kozmetikteki yerine geçmeden önce nedir bu keçi sütü? Nasıl faydaları vardır? Özellikleri nelerdir? Bu soruları yanıtlamakta fayda var. Öncelikle keçi sütü anne sütüne en yakın süt olarak bilinmekte ve bu oldukça doğru bir tespittir. Bebeklerde bir yaşını geçmesinin ardından anne sütü yerine yahut anne sütünün yetersizliği gibi durumlarda takviye amaçlı verilebilecek en doğru süt. Keçi sütü egzama, kanser tedavileri gibi çeşitli birçok hastalığın tedavisinde de oldukça etkili bir ürün olarak bilinmekte. Özellikle keçi sütünün kolesterol riski en düşük süt olması da önemli bir ayrıntı.

Keçi Sütü İçerikli Kozmetik Ürünleri

Bu derece faydalı bir gıdadan ne kadar çok faydalanılabilirse o kadar iyidir aslında. Direk olarak keçi sütünü tüketmek yerine bu gıdadan farklı alanlarda da faydalanmak düşüncesiyle kozmetik sektörüne hızlı bir giriş yaptı keçi sütü. İlk olarak keçi sütlü sabunlar popülerleşti ve büyük bir memnuniyet ve ilgi ile karşılandı. Bu olumlu tepkiler neticesinde şimdi keçi sütü içerikli birçok çeşitli cilt bakım ve kozmetik ürünü mevcut hale geldi.

Keçi sütü içerikli yüz kremleri kullananlar tarafından büyük bir sevgiyle karşılandı. Ciltteki olumlu etkilerini çok kısa sürede ortaya koyduğu fark edildi. Şimdilerde keçi sütü içerikli BB krem gibi kapatıcı özellikli kremlerde piyasada mevcut. Bu da tek bir ürünle birden fazla ihtiyaca karşılık verdiği için çok sevilen ve tercih edilen ürünler arasına kısa sürede girdi.

Özel olarak tavsiye edebileceğim ürünler ise keçi sütlü şampuan ve saç kremi olacak. Saçları derinlemesine beslerken güçlendiren oldukça memnun edici bir ürün keçi sütlü şampuan. Saç kremi sayesinde ise güzel kokusu saçlarınızda çok daha uzun süre kalırken saçlarınız daha canlı ve parlak görünüyor.

Ayrıca belirtmekte fayda vardır ki keçi sütü dendiğinde birçok insanın aklına belki “kötü koku” düşüncesi gelir. Fakat bu eski usul sağma yöntemlerinde kalan bir şey olduğu için düşünülen kötü kokunun aksine oldukça hoş bir kokusu var tüm bu ürünlerin.

Keçi sütü içerikli başka hangi ürünler var diye soracak olursanız maskara, ruj ve dudak balmı, primer, gibi aklınıza gelebilecek hemen her kozmetik ürünü üretilmiş durumda.

Keçi sütü içerikli cilt bakım ve kozmetik ürünlerini kullananların yorumları da incelendiğinde gerçekten çok olumlu dönütler aldığı görülmekte. Kullananlar bu ürünlerin birçoğundan memnun ve diğerlerine öneriyor.

Siz de güzel kokulu ve cilt dostu bu ürünleri deneyerek kendi kararınızı verebilirsiniz.


Arkadaşlarınla paylaşmaya ne dersin?

1
6 paylaşım, 1 point

Ne Hissettin?

Şaşırmış Şaşırmış
0
Şaşırmış
Dumur Oldum Dumur Oldum
0
Dumur Oldum
İğrenme İğrenme
0
İğrenme
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Yandex.Metrica
Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir çıkarımda bulmayı amaçlayan sorular
Trivia testi
Bilgi ölçmeyi amaçlayan ve doğru/yanlış gibi cevapları olan sorular
Anket
Karar vermek veya insanların görüşlerini almak için oylama
Hikaye
Görsel, video gibi öğelerle zenginleştirilen metin
Liste
Klasik internet listeleri
Geri Sayım
Klasik internet geri sayımları
Açık Liste
En iyi paylaşımın belirlenebilmesi için kendi paylaşımını oluştur
Sıralama Listesi
En iyi liste öğesini belirlemek için oylama
Meme
Özel "meme"ler oluşturmak için kendi görsellerini yükle
Video
Youtube, Vimeo veya Vine
Ses
Soundcloud veya Mixcloud
Görsel
Resim veya GIF
Gif
GIF formatı