0
Kendini iyi hissetmek

Kendini iyi hissetmekKendinizi nasıl düşünüyorsanız yaşamanızı da bu doğrultuda yönlendirirsiniz. Kendiniz için belirlediğiniz beklentilerden yükseğe asla çıkamazsınız. Kendinizi nasıl görüyorsunuz? Pozitif ve dışa dönük bir birey misiniz? Yoksa geleceğinden korkup bir köşeye sinmiş küçük bir fare misiniz?

Hayatınızın hangi doğrultuda ilerleyeceğini belirleyecek içsel gücünüzün kaynağı olan düşünce ve duygularınız sizin kontrolünüzdedir. Meditasyon, pozitif düşünme, yazılı ve sözlü olumlama gibi tekniklerle beyninizi tekrar programlamanız mümkün. Bu noktada kendinize şunu sormalısınız : Hayatınızda neyi değiştirmek istiyorsunuz?

İşe bir liste hazırlamakla başlayın. Sizin için önem derecelerine göre listedeki her maddeyi numaralandırın. Üzerinde çalışmak istediğiniz birine kadar veren. Kendinize fazla yüklenmemek ve ayrıca gerçekçi olabilmek için tek seferde yalnızca tek bir hayal veya hedef belirlemelisiniz. Bir alışkanlığı edinmek veya bırakmak için 21 gün gerektiğini duymuşsunuzdur. Yani bu demek oluyor ki; büyük başarınız yalnızca 21 gün uzağınızda! Harika değil mi? Önünüzde daha çok yol olduğunu hissedebilirsiniz; fakat geriye dönüp baktığınızda halihazırda katetmiş olduğunuz mesafeyi bir gözden geçirin.

Pişmanlık hapishanesinde tıkılı kalmak size birşey kazandırmaz. Yaptığınız veya yapmadığınız şeyleri düşünmeyi bırakın. Verdiğiniz ya da veremediğiniz kararları da unutun. Kendinizi tüm bunlardan azad edin ve yeni bir başlangıç düşüncesinin tadını çıkarın. Eğer şu anda kendinize “ne zaman başlasam” diye soruyorsanız; yanıt:Hemen Şimdi! Neden olmasın? Bahaneleri bir kenara bırakıp kendinize başlangıç olarak bir 21 gün daha şans vermek zor olmasa gerek. Size içten içe zarar veren pişmanlıklardan başka kaybedecek hiçbir şeyiniz yok. Yeni bir başlangıç için asla yaşlı veya geç kalmış değilsiniz. Sizi en çok mutlu ve motive edecek maddeyle başlayın, kararlı olun ve ilk adımı atma cesaretini gösterin. Başarı zaten çorap söküğü gibi gelecektir.

Çeviri : www.acemiyim.com


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0