0
Kendinizi Onaylayın

Kendinizi OnaylayınKendini onaylama, eğer gerçekten ısrarlı davranırsanız, kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur.

Kötü alışkanlıklardan gerçek anlamda kurtulmak için;

a) bilinçsizliğinizin farkında olmak ve

b) bunu nasıl değiştirebileceğinizi öğrenmek.

Ve yerinde kullanabilirseniz, kendinizi onaylama, bilinçsiz varoluşunuzu açığa çıkarmak ve ele almak için size güçlü teknikler sunar.

Arzuladığınız yaşam tarzınızı ifade eden basit pozitif cümleler kullanarak, ve bunları gün boyunca yüksek sesle sürekli tekrarlayarak bilinçsiz düşüncelerinize, tüm duygularınızın yansıdığı daha iyi bir yol için size rehberlik etmesini öğretebilirsiniz.

Kullanabileceğiniz bazı onaylamalar:

 1. Durumsal ifadeler: hayatınıza açıkça iyileşme getiren samimi bir onaylama.
  Örneğin: 

  • a) “Akciğerlerim ve kalbim sağlık dolu.”
  • b) “Yılda 120, 000 lira kazandığım için çok mutluyum.”
 2. Zamansız ifadeler: Bunlar hayatınızın herhangi bir anında kullanabileceğiniz ifadelerdir.
  • a) “Bedenim sağlıklı ve güçlü.”
  • b) “Hayatımdan her açıdan memnunum.”

Bu kelimeler gün boyunca tekrarlandığında, gerçeğe dönüşene kadar bilinçsiz akla nüfuz edeceklerdir.

Dahası, onaylayıcı cümle bloklarından oluşan pozitif “iyi-hisset” dili olumsuz düşünme sürecini daha başından engelleyerek pozitif bir tutum geliştirmenizi sağlayacaktır.

Bu düşünce yapısını güçlendirmek için, her gün her sabah güne başlamaya hazır olduğunuzda, bu cümleleri yüksek sesle söylemek için kendinize ekstradan en az 10 dakika zaman ayırın. Cümleleri söylerken kendi sesinizi dinleyin ve mümkün olduğunca objektif ve heyecandan arınmış olmaya çalışın.

Son olarak, hayatınızdaki tüm negatiflikleri engellemeniz ve yüksek sesle söylediğiniz onaylamalara dikkatinizi vererek, dilinize %100 konsantre olmanız çok önemlidir.

Çeviri : www.acemiyim.com


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0