0

Kişisel gelişim için önerilerKişisel gelişiminize yardımcı olacak öneriler

Aşağıda okuyacağınız pratik kişisel gelişim önerilerini günlük hayatınızda uygulayarak kendinizi başarının yeni derecelerini tecrübe ederken bulabilirsiniz.

Başardığınızı Düşünün

Eğer, başarıya ulaşmış insanların sizden daha akıllı olduklarını düşünüyorsanız, anılıyorsunuz! Başarının sırrı, gerçekleşmeden önce ona ulaştığınızı hayal etmektir. Hayallerinizin ve hedeflerinizin gerçekleşmesini etkileyen tek faktör sizin düşünme şekliniz ve hayata bakış açınızdır.

Başarı için güçlü ve kararlı bir beklentiye sahip olmak sahip olduğunuz bilgi birikimden daha önemlidir. İnanç ve kararlılığınız ihtiyacınız olan bilgiyi zaten sağlayacaktır.

Akıl Defteriniz Olsun

Kişisel gelişimin olmazsa olmazlarından biri de bir akıl defteri tutmaktır. Bu olmadan hayatınızı organize etmek gerçekten de zor olabilir. Yapmamız veya bilmemiz gereken herşeyi aklımızda tutmamıza imkan yok. Hafızanıza ne kadar güvenirseniz güvenin öyle bir zaman gelir ki onca iş arasında unuttuğunuz ufacık birşey ileride karşınıza büyük bir hata olarak geri dönebilir. Bu nedenle unutmamanız gereken herhangi birşey olduğunda bunu mutlaka yazma alışkanlığı edinin. Böylece kafanızda herhangi bir şeyi unutma endişesi olmadan enerjinizi diğer işlerinize yönlendirebilirsiniz.

Meditasyon

Sindirim sistemine ve kalp sağlığına olan yararlarını artık herkesin bildiği meditasyon sizi stresin zararlı etkilerinden koruyacak en etkili yoldur. Meditasyon zihninizin sürekli olarak maruz kaldığı düşünce ve endişelerden sizi uzaklaştırır ve size zarar veren olumsuz tutumlarınızdan kurtarır. Böylece geceleri daha rahat uyuyarak enerjinizi maksimum seviyede kullanmış olursunuz. İyi bir uyku motivasyonunuzu ve iş yapma becerinizi büyük oranda arttırır.

Hareket Planınızı ve Açık Hedeflerinizi Yazın

Kağıt ve kalem kullanmak hedef ve beklentilerinizi berraklaştırmak açısından son derece etkilidir. Eğer amaçlarınıza gerçekten ulaşmak istiyorsanız bunları yazma alışkanlığı edinmelisiniz.  Bir şeyi hayal etmek gerçeğe dönüştürmek yolunda ilk adımı atmak demektir. Yazdığınız tüm hedefler uzun vadeli amaçlarınıza ve istediğiniz yaşama doğru taşıyacaktır.

Günlük Olumlamalar

Her gün düzenli olarak yüksek sesle kendinizi olumlama alışkanlığı edinmek kişiliğinizi, karakterinizi ve yaşama karşı tutumunuzu değiştirmek yolunda size yardım edecektir. Sabahları uyanır uyanmaz ve geceleri uykuya dalmadan önce kendinizle ilgili olumlamalarda bulunarak beyninize, sizi istediğiniz yaşama ulaştıracak adımları atmanızı sağlayacak doğru sinyalleri göndermiş olacaksınız.

Çok Yönlü Olun

Yaşamınızın herhangi bir yönü diğer yönlerini de etkiler. Yani kötü giden bir ilişkiniz varsa bundan parasal durumunuz ve sağlığınız da etkilenecektir. İlişki ve finansal durumunuzdaki problemler hayatınızın diğer alanlarına kanalize edeceğiniz enerjiyi tüketir. Dolayısıyla kişisel gelişim sürecinizi de sekteye uğraıtr.

Büyük işler başarmak için, duygusal, parasal ve fiziksel yönleri dengelenmiş bir hayat tarzı sürmek çok önemlidir. Tüm bu alanlarda çok yönlü olduğunuz takdirde ödüle ulaşmak işten bile değildir.


ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...

0